Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей відповість на критику того, що рішення про авіаудари в Сирії було ухвалене без голосування в британському парламенті. Мей виступить на парламентських дебатах, запланованих на 16 квітня на другу половину дня.
Тези виступу Мей поширила британська преса. Згідно з ними, прем’єр буде наполягати на тому, що рішення про удари по Сирії спрямоване на запобігання людських страждань і було в національних інтересах Британії.
Минулого тижня Мей не просила схвалення депутатів військових дій у Сирії.
Лідер опозиції в британському парламент Джеремі Корбін заявив, що не певен, чи удари США, Великої Британії і Франції по Сирії відповідали міжнародному законодавству. Він також виступив за те, щоб у Британії з’явився закон, який би забороняв військові дії без схвалення парламенту.
Удари по Сирії, завдані в ніч на 14 квітня, США і їхні союзники назвали відповіддю на ймовірну хімічну атаку в сирійській Думі 7 квітня, внаслідок якої постраждали сотні людей і відповідальність за яку західні країни покладають на сирійський режим і Росію.
У Міністерстві оборони США заявили, що основними цілями ударів були три об’єкти на заході Сирії: науково-дослідний центр в районі Дамаска, який був центром сирійської хімічної та біологічної програми зброї, та два інших об’єкти зберігання хімічної зброї – на захід від Хомса. За словами представників американських військових, удари «успішно влучили в кожну ціль».
Президент Росії Володимир Путін після завданих 14 квітня ударів звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії. Він назвав ці удари «актом агресії проти суверенної держави».
Росія і представники уряду Асада заперечують застосування хімічної зброї в Думі, називають докази сфабрикованими, а саму атаку – «постановкою».
Рада безпеки ООН, на засіданні 14 квітня, скликаному на вимогу Росії, не підтримала проект резолюції, підготовлений Москвою, щодо обстрілу Сирії. У проекті резолюції, поширеному Росією перед засіданням, Москва закликала засудити «агресію» проти Сирії у вигляді військових ударів, здійснених США, Британією і Францією.