Рада безпеки ООН не підтримала проект резолюції, підготовлений Росією, щодо обстрілу Сирії з боку США і їхніх союзників – Великої Британії і Франції.
Рішення підтримали посли трьох країн, зокрема Росії, проти виступили – восьмеро, утрималися – четверо. Для ухвалення рішення було потрібно дев'ять голосів.
14 квітня Рада безпеки ООН проводила екстрене засідання, скликане на вимогу Росії після того, як США і союзники завдали удару по сирійських об’єктах, що використовувалися для виробництва хімічної зброї.
У проекті резолюції, поширеному Росією перед засіданням, Москва закликала засудити «агресію» проти Сирії у вигляді військових ударів, здійснених США, Британією і Францією.
Посол США в ООН Ніккі Гейлі на засіданні Ради безпеки заявила, що Сполучені Штати Америки готові знову завдати удару, якщо режим президента Сирії Башара Асада ще раз використає хімічну зброю.
У Міністерстві оборони США раніше заявили, що основними цілями нічних ударів були три об’єкти на заході Сирії: науково-дослідний центр в районі Дамаска, який був центром сирійської хімічної та біологічної програми зброї, та два інших об’єкти зберігання хімічної зброї – на захід від Хомса. За словами представників американських військових, удари «успішно влучили в кожну ціль».
Удари по Сирії США і союзники назвали відповіддю на ймовірну хімічну атаку в сирійській Думі 7 квітня, внаслідок якої постраждали сотні людей і відповідальність за яку західні країни покладають на сирійський режим і Росію.
Водночас президент Росії Володимир Путін після завданих 14 квітня ударів звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії. Він назвав ці удари «актом агресії проти суверенної держави». Путін заявив, що удари були завдані по «об'єктах збройних сил і цивільної інфраструктури» Сирії.
Рада безпеки ООН цього місяця вже обговорювала ситуацію в Сирії, зокрема, ймовірну хімічну атаку сирійської армії в місті Дума. Проте Росія наклала вето на американський проект резолюції Ради безпеки ООН про механізм розслідування цієї атаки.
Росія і представники уряду Асада заперечують застосування хімічної зброї в Думі, називають докази сфабрикованими, а саму атаку – «постановкою».
НА ЦЮ Ж ТЕМУ:
Ракетні удари союзників по військово-хімічних об'єктах Сирії: головне про операцію
Асада і Путіна знищить їхнє марнославство. Світ прозріває
Спільний ракетний удар США, Франції та Британії по Сирії: міжнародна реакція
Україна солідарна зі США, Францією та Британією щодо Сирії – МЗС
Генеральний секретар НАТО підтримав удари по хімічних об'єктах в Сирії