Доступність посилання

ТОП новини

Речниця Держдепартаменту відмовилася відповідати на запитання журналістки з Росії


Речниця Держдепартаменту США Гедер Науерт
Речниця Держдепартаменту США Гедер Науерт

Речниця Держдепартаменту США Гедер Науерт на щоденному брифінгу 1 березня не стала відповідати на уточнювальне запитання журналістки з Росії щодо показаної під час виступу президента Росії Володимира Путіна анімації застосування російських ядерних ракет.

Це сталося після розгорнутої відповіді Науерт на запитання кореспондента російського телебачення Олександра Христенка щодо можливості продовження співпраці з Москвою в «глобальних питаннях безпеки».

«Зрозуміло, що було сумно спостерігати за відеоанімацією, яка зображає ядерний напад на Сполучені Штати. Ми, безумовно, не отримали задоволення від цього. Ми не вважаємо це поведінкою відповідального гравця на міжнародній арені», – сказала Науерт.

Журналістка з Росії, яка не назвалася, намагалася уточнити, нібито кадри, показані під час виступу Путіна, не зображують напад на США. На це речниця Держдепартаменту відповіла, що сказала достатньо на цю тему й прагне вислухати інші запитання. Але журналістка з Росії спробувала продовжити спілкування і стверджувала, що вона не представляє офіційну позицію своєї країни.

Спілкування речниці Держдепартаменту з російськими журналістами розпочинається з 21 хвилини 40 секунд

«Справді? – запитала Науерт. – Ми знаємо, що RT та інші російські новинні чи так звані новинні організації фінансовані й керовані російським урядом».

Після цього речниця Держдепартаменту перейшла до відповіді на запитання іншого журналіста.

1 березня у своєму посланні Федеральним зборам президент Росії Володимир Путін заявив, що у Росії розроблена малогабаритна надпотужна ядерна енергоустановка для крилатої ракети, яка буде невразливою для систем протиракетної оборони. Ракетам була присвячена майже половина виступу російського президента. Він заявив, що США відмовлялися вести з Москвою переговори про протиракетну оборону.

Договір про РСМД вважається знаковою угодою між Сполученими Штатами та Радянським Союзом, яка створила схему перевірки відповідності ядерних арсеналів сторін. Уперше Сполучені Штати офіційно звинуватили Росію в недотриманні домовленостей ще в 2014 році, хоча експерти розвідки заявили, що нова система в Росії була розроблена ще за кілька років до цього.

XS
SM
MD
LG