Національне антикорупційне бюро України відмовилось відкрити провадження щодо передання Дніпровського органного залу церкві УПЦ (МП). Про це повідомив правозахисник з Дніпра Олександр Гуміров з посиланням на відповідь НАБУ на його заяву.
За документом, НАБУ не знайшло достатніх підстав для відкриття провадження.
«В межах компетенції головним підрозділом детективів НАБУ на даний час не встановлено достатніх підстав для внесення відомостей до ЄРДР, оскільки у заяві не викладено об’єктивних даних, що можуть свідчити про вчинення кримінальних корупційних правопорушень, підслідних детективам НАБУ», – йдеться у відповіді.
В НАБУ також повідомили, що перенаправили заяву до Генеральної прокуратури України для «організації розгляду відповідно до компетенції».
Раніше дніпровський правозахисник Олександр Гуміров звернувся до НАБУ із заявою про вчинене кримінальне правопорушення щодо передачі будівлі Дніпровського Будинку органної та камерної музики Органного залу УПЦ (МП). Він просив НАБУ відкрили провадження, визнати його як члена територіальної громади потерпілою стороною
Суди різних інстанцій відмовили Олександру Гумірову в оскарженні передачі закладу культури церкві. Зокрема, в липні 2017 року Апеляційний суд Дніпропетровщини відмовив у задоволенні апеляційної скарги щодо повернення Органної зали від УПЦ (МП) громаді.
В УПЦ (МП) рішення судів не коментували. Водночас раніше у Дніпропетровській єпархії церкви заявляли, що мають право на будівлю Органної зали, адже та первісно була збудована як церква.
Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики розташований у приміщенні колишньої Брянської церкви, збудованої коштом одного з металургійних заводів на початку 20-го століття. За радянських часів її забрали на користь держави, а у 1980-і там облаштували концертну залу з унікальним органом. У березні 2011 року керуючий Дніпропетровської єпархії УПЦ (МП) митрополит Іриней повідомив, що приміщення Органної зали перейшло в управління церкви відповідно до мирової угоди з балансоутримувачем будівлі – обласною радою.
НАБУ проводить досудове розслідування кримінальних корупційних правопорушень, підслідним бюро є найвищі посадові особи.