Сенатори США розкритикували президента президента Дональда Трампа через те, що він не ввів нові санкції проти Росії, після того як його адміністрація опублікувала список з 210 чиновників і мільярдерів з правлячої еліти Росії, які потенційно можуть потрапити під обмеження.
Бен Кардін, чільний демократ у сенатському комітеті з міжнародних відносин і ще 19 інших демократів Сенату 30 січня надіслали листа державному секретареві США Рексу Тіллерсона, в якому йдеться, що відмова від введення нових санкцій є «неприйнятною».
У своєму листі 20 сенаторів звинуватили адміністрацію в неможливості зробити все можливе, щоб стримати будь-яке майбутнє втручання в іноземні вибори і висловили «стурбованість» тим, що політика Адміністрації Трампа щодо Росії «не повністю відображає чіткий намір Конгресу, описаний в законодавстві».
«Це неприйнятно. Не вносячи жодних нових санкцій відповідно до мандатів CAATSA, США залишаються вразливими для активного російського врядування на виборах в листопаді до Конгресу», – йдеться в тексті листа.
Деякі республіканці також висловили сумніви з приводу рішення Адміністрації стосовно санкцій. Сенатор Сьюзен Коллінз заявила про «спантеличеність».
«Єдине, що ми вже знаємо напевне, це те, що росіяни намагалися втрутитися в наші вибори і не тільки повинні заплатити ціну з точки зору санкцій, а й ми повинні зараз надати гарантії щодо виборів цього року», – сказала вона в інтерв’ю CNN.
Цей крок сенаторів відбувається після того, як 30 січня Міністерство фінансів видало список з 114 високопоставлених російських політичних діячів і 96 «олігархів», які, за даними влади США, отримали багатство чи владу через близькі контакти з президентом Росії Володимиром Путіним. Сам Путін назвав так званий «кремлівський звіт» США «недружнім актом».