Доступність посилання

ТОП новини

СБУ перевірить компанії Adidas, Puma і DHL на діяльність в окупованому Криму – прокуратура


Представництва Adidas в Криму
Представництва Adidas в Криму

Служба безпеки України перевірить інформацію українського міністерства про можливу роботу німецьких компаній DHL Express, Adidas і Puma в анексованому Криму. Про це йдеться у відповіді прокуратури Автономної Республіки Крим на інформаційний запит «Крим.Реалії».

Згідно з текстом відповіді, що в прокуратуру АРК надійшов лист від Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, в якому повідомляється про «діяльності німецьких компаній в Криму». У свою чергу, прокуратура відправила інформацію для перевірки в СБУ.

«Зазначений лист направлено на адресу Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим (з дислокацією в місті Херсон) для перевірки викладених фактів, за результатами розгляду якого буде ухвалене відповідне процесуальне рішення», – йдеться в документі.

У відомстві додали, що наразі ніяких кримінальних проваджень щодо німецьких компаній не відкривали.

6 грудня Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України заявило про незаконну діяльність німецьких компаній DHL Express, Adidas і Puma в анексованому Криму.

Міністерство на підтвердження своїх звинувачень вказало адреси магазинів і представництв цих компаній в анексованому Криму.

Раніше Російській службі ВВС у компанії DHL Express повідомили, що «через складну політичну і правову ситуацію в Криму DPDHL веде специфічну політику щодо послуг, що надаються і компаній, які при цьому задіяні». Публічних коментарів Adidas і Puma з цього приводу наразі немає.

У вересні поточного року Рада Європейського союзу продовжила до 15 березня 2018 року дію санкцій щодо 149 фізичних осіб, представників Росії і сепаратистів, і 38 юридичних осіб, причетних до порушення територіальної цілісності і суверенітету України.

Попереднє аналогічне продовження санкцій ЄС на півроку відбулося 13 березня 2017 року. Воно стосувалося 150 осіб і 37 організацій.

Цей список був доповнений 4 серпня в якості реакції ЄС на постачання в обхід санкцій в анексований Крим турбін компанії Siemens трьома російськими фізичними і трьома юридичними особами.

Всім, хто є в списку, заборонено в’їзд до Євросоюзу, а їхні активи в разі виявлення в європейських банках, підлягають заморожуванню.

XS
SM
MD
LG