Доступність посилання

ТОП новини

Дії соратників Коханівського є тиском і прямим втручанням у правосуддя – заява суду


Спецпризначенці біля будівлі Святошинського райсуду, де вночі відбулась сутичка із активістами, 24 жовтня 2017 року
Спецпризначенці біля будівлі Святошинського райсуду, де вночі відбулась сутичка із активістами, 24 жовтня 2017 року

Святошинський районний суд міста Києві офіційно звернувся до Генпрокуратури, Вищої ради правосуддя і Ради суддів України щодо подій під час розгляду справи лідера «Добровольчого руху ОУН» Миколи Коханівського.

Як мовиться у заяві, суд звернувся з повідомленням про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя для вжиття заходів щодо усунення та запобігання втручання у здійснення правосуддя з боку як громадських активістів, так і народних депутатів України.

Ввечері 23 жовтня після оголошення перерви у справі Коханівського особи, які перебували в залі суду, вчинили штовханину, висловлювали погрози на адресу судді, відмовлялися залишити залу судового засідання, заблокували судовий зал.

«Вважаю, що дії вищевказаних осіб, а особливо участь у цих подіях депутатів, є неприпустимими, протиправними, такими, що створюють тиск на суд і є прямим втручанням у здійснення правосуддя з метою перешкодити виконанню службових обов’язків та містять ознаки адміністративного та кримінального правопорушення», – зауважив виконувач голови Святошинського суду Андрій Скорін.

Крім того, через ці дії було зірвано заплановані інші судові засідання, у тому числі у кримінальному провадженні щодо вбивств на Майдані 20 лютого 2017 року, додають в суді.

Коханівського затримали 21 жовтня у справі про стрілянину у Києві.

Увечері 23 жовтня Святошинський районний суд Києва не зміг обрати йому запобіжний захід. Суддя Іванна Миколаєць ухвалила рішення перенести засідання на 9:00 24 жовтня, однак активісти, що прийшли підтримати Коханівського, не залишили приміщення суду й не дали вивезти свого лідера до ізолятора тимчасового тримання.

Після сутички з правоохоронцями, яка обійшлася без потерпілих, активісти блокували приміщення за допомогою підручних засобів (столів, стільців). За даними поліції, під час протистояння активісти і правоохоронці застосовували подразливий газ.

Вранці 24 жовтня активісти продовжували блокувати залу засідань. Спецпризначенці поліції розібрали барикаду на вході до зали засідань суду, почали відтісняти активістів і затримали 30 людей. Поліція кваліфікує дії затриманих за двома статтями Кримінального кодексу: хуліганство і пошкодження майна.

XS
SM
MD
LG