Базована у Нью-Йорку міжнародна організація «Комітет захисту журналістів» (КЗЖ) виступила 14 серпня із заявою, в якій засуджує «переслідування журналістів в Україні» і закликає владу «забезпечити умови для вільної та незалежної професійної діяльності журналістів». Ця заява з’явилася після того, як СБУ здійснила черговий обшук у інтернет-виданні «Страна.ua», а депутат Верховної Ради Дмитро Тимчук розкритикував реакцію голови Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергія Томіленка щодо цього обшуку.
«На наступний день після обшуків депутат Дмитро Тимчук звинуватив Сергія Томіленка в підтримці антиукраїнської діяльності після того, як голова НСЖУ піддав критиці обшуки. Сергій Томіленко сказав «Комітету захисту журналістів», що відтоді став отримувати повідомлення з погрозами в соціальних мережах», – ідеться в заяві КЗЖ.
«Українська влада має припинити переслідування «Страна.ua», відкинути всі звинувачення проти (головного редактора цього видання – ред.) Ігоря Гужви і припинити заохочувати вороже ставлення до преси», – сказала координатор «Комітету захисту журналістів» Ніна Огнянова.
Депутат Тимчук 9 серпня заявив про вихід із НСЖУ, членом якої був 17 років, оскільки, на його думку, «нинішнє керівництво НСЖУ в особі Сергія Томіленка, беручи на себе відповідальність говорити від імені всіх членів НСЖУ, по суті посилено практикує подвійні стандарти, граючи проти інформаційної безпеки України».
15 серпня Тимчук оприлюднив нове повідомлення у Facebook, у якому твердить, що «проблеми в нинішній НСЖУ не тільки в незрозумілій «інформаційній політиці» тих, хто нині очолює... але і в діяннях, які вельми скидаються на економічні махінації». Тимчук пообіцяв реагувати «як депутат», «звертаючись до відповідних держструктур».
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко 9 серпня заявив про стурбованість черговим обшуком у редакції інтернет-видання «Страна.ua», який, на його думку, «свідчить про вибірковий підхід влади».
Зранку 9 серпня головний редактор інтернет-видання «Страна.ua» Ігор Гужва повідомив, що в редакції та за місцем проживання журналістів відбуваються обшуки.
Печерський районний суд Києва 1 серпня задовольнив клопотання слідчого Служби безпеки, у якому той просив тимчасовий доступ до комп’ютера Міністерства оборони, звідки, ймовірно, завантажили інформацію на флешку керівника видання «Страна.UA» Ігоря Гужви. За даними СБУ, викладеними у клопотанні, частина документів, які виявили на флешці Гужви, зберігалась на комп’ютері, який перебуває у володінні Міністерства оборони.