Верховна Рада України підтримала один із законопроектів щодо судової реформи. За ухвалення документа за основу проголосували 253 депутати з мінімально необхідних 226.
Законопроект №6232 передбачає внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та понад 25 інших законодавчих актів.
Завданням документа, серед іншого, є забезпечення належного функціонування нового Верховного суду як єдиного для всіх судових юрисдикцій суду касаційної інстанції, формування єдиної правозастосовної практики.
Як йдеться у пояснювальній записці, ухвалення документа сприятиме подоланню процесуальних проблем, які перешкоджають ефективному судовому захисту в Україні.
У червні 2016 року Верховна Рада дала старт судовій реформі, ухваливши закон «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)». Цим законом внесені зміни до Конституції в частині здійснення правосуддя та конституційного контролю. Тепер Верховний суд є найвищим судом у системі судоустрою, здійснює правосуддя як суд касаційної інстанції, а у окремих випадках – як суд першої або апеляційної інстанції.
Крім того, Верховний суд звертається до Конституційного суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції України, а також надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, у яких звинувачується президент України, ознак державної зради або іншого злочину.