Канцлер Німеччини Анґела Меркель поділяє стурбованість міністрів закордонних справ Німеччини та Австрії, що підтримані Сенатом США нові санкції щодо Росії можуть принести «абсолютно новий, дуже негативний аспект в європейсько-американських відносин». Про це повідомив 16 червня речник уряду Німеччини Штеффен Зайберт.
Виступаючи журналістами в Берліні, Зайберт назвав дії американських законодавців «своєрідними». Він назвав «дивним» те, що санкції, покликані покарати Росію за втручання у вибори в США, також можуть призвести до штрафів проти європейських компаній.
Кремль також заявив, що має «вкрай негативне ставлення» до пропонованих нових санкцій США і вважає, що невдоволення, висловлене Німеччиною та Австрією, є «зрозумілим».
Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель і канцлер Австрії Крістіан Керн 15 червня розкритикували схвалення Сенатом США нових санкцій проти Росії. У спільній заяві у четвер Ґабріель і Керн, зокрема, заявили, що американські законодавці, таким чином, лобіюють власні економічні інтереси.
Високопосадовці заявили, що від нових санкцій може постраждати європейський бізнес, залучений у транспортування газу з Росії. На думку Ґабріеля і Керна, ці санкції можуть привести до витіснення поставок російського газу з ринку ЄС та заміну їх газом зі США.
Міністр закордонних справ Німеччини і канцлер Австрії додали, що «енергозабезпечення Європи – це справа самої Європи, а не США».
Сенат США остаточно схвалив законопроект про нові санкції проти Росії, мета яких – покарати Кремль за ймовірне втручання Росії в американські вибори у 2016 році, анексію Криму та підтримку президента Сирії Башара Асада.
Сенатори виступили за доповнення переліку юридичних і фізичних осіб із Росії, щодо яких застосують обмежувальні заходи.
Щоб нові санкції набрали чинності, їх іще мають підтримати у Палаті представників, а також повинен підписати президент США Дональд Трамп.