Слідчий комітет Росії порушив три кримінальні справи стосовно українських військових за статтею «застосуванння заборонених засобів і методів війни» через обстріли на Донбасі.
Як повідомляє прес-служба російського відомства, за даними слідства, 18, 20 і 21 травня 2017 року, українські військовослужбовці, «порушуючи протокол про припинення застосування зброї на південному сході України і меморандум до нього, а також положення Конвенції…, зробили прицільний артилерійський обстріл з важких видів озброєння, що мають високий вражаючі властивості, об’єктів цивільної інфраструктури…сіл Комінтернове (нині Пікузи) і Спартак, а також Петровський район міста Донецьк. В результаті обстрілу четверо мирних жителів отримали поранення».
«Очевидно, що мотивом злочинів українських військовослужбовців, як і раніше, є політична і ідеологічна ненависть, пов'язана з відмовою населення Донбасу визнати легітимність чинної влади і бажанням створити відокремлені адміністративно-територіальні утворення», – йдеться у повідомленні.
При цьомуу Слідчому комітеті Росії зазначають, що порушена кримінальна справа стосується іноземних громадян, які вчинили злочин за межами Росії.
Українська сторона наразі не коментувала повідомлення Слідчого комітету Росії, українські військові загалом спростовують звинувачення в обстрілах мирного населення.
На початку березня голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін заявив про порушення понад ста кримінальних справ за фактом воєнних злочинів на Донбасі.
У лютому генпрокурор України Юрій Луценко повідомив, що в Україні за воєнні злочини покарана 41 людина, серед яких 28 – громадяни Росії. Крім того, серед підозрюваних у воєнних злочинах є 12 генералів та 2 офіцери з числа вищого командного складу Збройних сил Росії. У цих справах фігурує і радник президента Росії Сергій Глазьєв.
Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. За даними ООН, за час конфлікту загинули близько 10 тисяч людей. Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці сепаратистів на Донбасі, Москва ці звинувачення відкидає і заявляє, що на непідконтрольних Києві територіях можуть бути російські «добровольці».