Державні установи, організації та підприємства по всьому світу 15 травня, на початку нового робочого тижня, готуються відбивати нові кібератаки після повернення персоналу на робочі місця. Експерти з кібербезпеки припускають, що зафіксована наприкінці минулого тижня вірусна атака може активізуватися, коли співробітники знову увімкнуть свої комп’ютери.
Фахівці заявили 14 травня, що уважно стежитимуть за активністю в Азії, яку цей напад зачепив не так сильно, як решту світу.
Директор Європейського поліційного агентства (Європол) Роб Вейнрайт заявив, що жертвами масової кібератаки 12 травня стали близько 200 тисяч фізичних і юридичних осіб у 150 країнах, передає Reuters. За даними Європолу, найбільше від атаки постраждали Велика Британія і Росія.
У всіх випадках використовувалася програма-вимагач. Вірус потрапляє в комп’ютер і зашифровує всі файли, після чого вимагає оплату розблокування в цифровий валюті, біткойнах.
Темп атак з боку авторів вірусу, який має кілька назв (зокрема, WannaCry) уповільнився пізно ввечері 12 травня – після того, як заблокованими виявилися принаймні 100 тисяч комп’ютерів. Зловмисники вимагали від власників комп’ютерів заплатити від 300 до 600 доларів у віртуальній валюті біткойн, щоб знову отримати доступ до зашифрованих даних.
Україна, а також Росія і Тайвань опинилися серед найсерйозніше уражених новим різновидом вірусу, що блокує доступ до файлів комп’ютера і вимагає викупу за розблокування, повідомила ввечері в п’ятницю компанія комп’ютерної безпеки Avast.
Фахівці з комп’ютерної безпеки радять встановити останні оновлення операційних систем і захисних програм.