Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України утриматися від відвідування центральних вулиць Скоп’є, столиці Македонії у зв’язку з протестами.
Про це йдеться в повідомленні департаменту консульської служби МЗС з посиланням на консула в Скоп’є.
27 квітня близько 200 протестувальників увірвалися до парламенту Македонії і побили кількох депутатів. Це сталося після того, як коаліція соціал-демократів і етнічних албанських партій обрала спікером парламенту етнічного албанця Талата Джафері.
Внаслідок сутичок були поранені 77 людей, зокрема 22 поліцейських, заявила влада країни. За даними поліції, Зіядін Села, лідер «Албанського альянсу», постраждав найбільше, його забрали до лікарні.
Поліція застосувала шумові гранати для того, щоб розігнати протестувальників з-під будівлі парламенту й евакуювати депутатів.
Серед демонстрантів, які штурмували будівлю, були переважно прихильники консервативної партії «ВМРО-ДПМНЕ» («Внутрішня македонська революційна організація – Демократична партія за македонську національну єдність»). Ця політична сила перемогла на виборах у грудні, але не змогла створити коаліцію.
«ВМРО-ДПМНЕ» упродовж кількох тижнів успішно перешкоджала лідеру соціал-демократів Зорану Заєву в роботі нової коаліції, яку він сформував з етнічними албанцями на основі обіцянки зробити албанську другою державною мовою в Македонії.
Учасники протестів, які тривають у Македонії упродовж двох останніх місяців, називали героєм президента Джорґе Іванова за те, що він відмовлявся дати коаліції мандат на формування нового уряду, хоча вона і має більшість у парламенті.
США і Європейський союз закликали «ВМРО-ДПМНЕ» припинити тактику протидії, яка, на думку Заходу, лише продовжить політичну кризу в країні.
Талат Джафері є першим етнічним албанцем, обраним спікером македонського парламенту.
Близько чверті жителів Македонії, де проживає 2,1 мільйона, є етнічними албанцями.