Міністерство закордонних справ України назвало ухвалу Амстердамського окружного суду в Нідерландах про повернення до України «скіфського золота» свідченням дієвості міжнародного права.
Рішення повернути України музейні експонати виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі», що тимчасово зберігались у сховищах музею Алларда Пірсона в Амстердамі після завершення експозиції, є також правомірним і логічним підтвердженням позиції Королівства Нідерландів і всього міжнародного співтовариства щодо невизнання неправомірної окупації і спроби анексії Росією Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, заявили в міністерстві.
Це рішення є прикладом реалізації на практиці положень резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року «Територіальна цілісність України» і відповідає духові численних документів ОБСЄ, Ради Європи, Європейського союзу та багатьох інших міжнародних організацій, додали в МЗС.
«Незважаючи на неодноразові і грубі порушення Росією міжнародно-правових принципів і норм, міжнародне право продовжує залишатись надійною основою для відносин між цивілізованими націями», – наголошено в заяві.
Раніше в середу Окружний суд Амстердама ухвалив повернути експонати виставки «Крим: золото й таємниці Чорного моря», привезені на виставку в музеї Алларда Пірсона з музеїв Криму ще до окупації півострова, українській державі, а не цим музеям, які відтоді разом із Кримом захопила Росія. Представники музеїв дали знати, що оскаржать це рішення. В Києві очікують, що експонати врешті повернуться до України до кінця наступного року, після завершення всіх розглядів. Як заявляли раніше в Києві, ці експонати в майбутньому повернуть до Криму після деокупації півострова.