Генеральна прокуратура України виявила сім депутатів-сумісників за результатами перевірки електронних декларацій.
Як повідомила прес-служба ГПУ, незважаючи на набуття депутатських повноважень, ці особи продовжили займатися іншою оплачуваною діяльністю, входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, підприємств, що мають на меті отримання прибутку.
У Генпрокуратурі заявляють, що один з депутатів у е-декларації вказав дохід від такої діяльності.
Невиконання обмежень щодо сумісництва з іншими видами діяльності є правопорушенням, пов’язаним з корупцією, і має наслідком адміністративну відповідальність, пояснюють у ГПУ
Генеральна прокуратура заявляє пропередачу до Національного агентства з питань запобігання корупції зібраних матеріалів.
Минулого тижня у ГПУ повідомили, що у системі електронного декларування 4 депутати Верховної Ради несвоєчасно повідомили про зміни свого майнового стану.
У ніч на 31 жовтня завершився перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище – президент, прем’єр, члени уряду, депутати, судді, правоохоронці. За даними сайту Єдиного державного реєстру декларацій, на час завершення першого етапу було подано понад 118 тисяч декларацій (враховуючи уточнені декларації, що зберігаються в реєстрі окремо). Протягом семи днів до поданих електронних декларацій могли внести уточнення.