Печерський районний суд Києва дав дозвіл Головній військовій прокуратурі на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою радника президента Росії Сергія Глазьєва. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.
«Досудовим розслідуванням установлено, що Сергій Глазьєв у лютому-березні 2014 року, будучи радником президента Росії, діючи за попередньою змовою групою осіб з іншими представниками влади Росії, вчинив умисні дії з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, в тому числі взяв участь в організації захоплення Верховної Ради АР Крим, Одеської та Харківської обласних рад», – мовиться у повідомленні прокуратури.
«Крім того, у червні 2014 року Сергій Глазьєв публічно закликав до агресивної війни проти України шляхом застосування Збройних сил Росії», – зазначили у відомстві.
Підозрюваного оголошено в державний розшук, судом надано дозвіл на його затримання та доставку в суд для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Як зазначили у прокуратурі, після проведення необхідних слідчих та інших процесуальних дій обвинувальний акт щодо Глазьєва передадуть до суду для здійснення заочного засудження.
В Україні Сергія Глазьєва звинувачують у вчиненні злочинів за шістьма статтями Кримінального кодексу України. У Генпрокуратурі зазначили, що за вчинення інкримінованих Глазьєву особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, миру та міжнародного правопорядку передбачене максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі.
У серпні генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про оголошення підозри 20 російським посадовцям, які, за даними слідства, причетні до скоєння злочинів проти України. У Генпрокуратурі, зокрема, оприлюднили нібито записи телефонних розмов радника президента Росії Сергія Глазьєва (одного з фігурантів списку ГПУ) і директора Інституту країн СНД Костянтина Затуліна, на яких вони обговорюють сценарії дестабілізації ситуації в Криму та на сході України.
Глазьєв тоді назвав озвучені звинувачення «маячнею», однак не відповів на запитання, чи справді мали місце оприлюднені Генпрокуратурою телефонні розмови між ним і Затуліним.
Натомість Затулін не став заперечувати справжність його розмов і того, що він дійсно говорив те, що є в записах, хоча стверджував, що оприлюднені записи «зманіпульовані» й «підтасовані».