Доступність посилання

ТОП новини

Росія не надає слідству у справі MH17 даних радіолокаційного стеження – представник InformNapalm


Представник міжнародної групи повідомляє про результати розслідування катастрофи літака рейсу MH17, Нідерланди, 28 вересня 2016 року
Представник міжнародної групи повідомляє про результати розслідування катастрофи літака рейсу MH17, Нідерланди, 28 вересня 2016 року

Росія не надає фахівцям міжнародного розслідування у справі MH17 наявних у її військових даних радіолокаційного стеження за небом Донбасу. Про це в ефірі Радіо Донбас.Реалії, проекту Радіо Свобода, заявив 28 вересня представник міжнародної спільноти розслідувачів InformNapalm Михайло Макарук.

За його словами, українські розслідувачі зі спільноти InformNapalm вивчили фотографії, оприлюднені в соцмережах російським солдатом строкової служби, водієм Дмитром Зубковим. Із цих фотографій, як твердить Макарук, випливає, що саме той зенітно-ракетний комплекс «Бук», який згодом обстріляв пасажирський літак, зупинявся в місті Міллерово Ростовської області Росії, за 20 кілометрів від українського кордону.

«У Міллерові розташована велика військова база, аеродром. На цих фотографіях було ідентифіковано дуже цікаві речі. По-перше, це РЛС (радіолокаційна станція – ред.) ПЛ-1, яка бачить на 160 кілометрів. Там стоїть РЛС «Десна-М», яка бачить до 300 кілометрів. Це РЛС «Обзор-3», яка бачить на 240 кілометрів», – відзначив Макарук.

«Фактично сьогодні (міжнародним слідством – ред.) було вказано, що «Бук» був використаний від цього аеродрому на відстані не більше ніж 160 кілометрів. Вони (російські військові – ред.) не тільки знали, вони це бачили. Ба більше, там була інша пускова система, це станція знаходження цілей 9С-18-М1-3, яка працює у зв’язці з цим «Буком», – наголосив представник міжнародної спільноти розслідувачів InformNapalm Михайло Макарук.

Міжнародна група з розслідування катастрофи літака рейсу MH17 дійшла висновку, що «Боїнг» збили ракетою із зенітно-ракетного комплексу «Бук» з території біля селища Первомайський поблизу міста Сніжне Донецької області. Ця територія, контрольована проросійськими сепаратистами на сході України і зараз, і в липні 2014 року.

«Автопричеп, який перевозив «Бук», в’їхав у східну Україну з території Росії. Слідча група змогла точно зафіксувати більшу частину маршруту, пройденого ракетною системою «Бук» і супутними транспортними засобами», – розповів на прес-конференції 28 вересня керівник центрального слідчого департаменту національної поліції Нідерландів Вілберт Пауліссен.

За даними розслідування, після обстрілу ЗРК «Бук» був вивезений назад до Росії. До перевезення і обстрілу причетні близько ста осіб, імен і громадянства яких слідство поки не назвало. Термін розслідування продовжено до 2018 року.

Російська сторона ще не коментувала заяв Макарука, а висновки слідчих назвала політично мотивованими.

17 липня 2014 року був збитий літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Всі 298 людей на борту загинули.

Захід і Україна і раніше заявляли, що мають докази того, що літак збили з комплексу «Бук», наданого бойовикам Росією; поки точно не доведено, чи причетні до цього кадрові російські військові і російське військове командування. Підтримувані Москвою бойовики і сама Росія свою причетність заперечують.

XS
SM
MD
LG