Заступник міністра економічного розвитку Росії Олексій Лихачов заявляє, що вплив нових санкцій США щодо російських компаній та фізичних осіб буде «мінімальним». Про це, як передає російська інформагенція ТАСС, чиновник заявив у кулуарах Східного економічного форуму у Владивостоці.
«Санкції не вплинуть на будівництво мосту», – повідомив інформаційний центр проекту побудови транспортного переходу до окупованого Криму в обхід України. Міст будується без участі західних компаній, а «підрядник має всі ресурси, необхідні для своєчасного завершення проекту», ідеться в коментарі інформаційного центру.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що санкції не вирішать жодних проблем. «Як правило, принцип взаємності використовується в таких випадках», – додав він, натякнувши на можливість санкцій у відповідь.
Раніше президент України Петро Порошенко висловив США вдячність за розширення переліку тих, кого стосуються санкції через агресію проти України.
Міністерство фінансів США 1 вересня оприлюднило перелік нових фізичних і юридичних осіб, що потрапили під санкції за діяльність, пов’язану з конфліктом в Україні і з уникненням раніше накладених санкцій. У списку 37 пунктів: 17 фізичних осіб і 20 юридичних.
Як повідомили у Вашингтоні, йдеться про 6 діячів сепаратистів із угруповань «ДНР» і «ЛНР», серед них чільний військовий командувач донецьких сепаратистів і п’ять самозваних «міністрів» влади цих угруповань. Іще 11 осіб є посадовцями російської влади в окупованому Криму – членами насаджених Росією на півострові уряду і силових структур.
Щодо юридичних осіб, 18 із 20 нових підсанкційних теж пов’язані з Кримом – це будівельні й транспортні фірми, що залучені до будівництва Керченського мосту, і російські оборонні фірми і мореплавні компанії, що діють на окупованому півострові.
США запровадили у зв’язку з дестабілізацією України і агресією Росії проти неї кілька пакетів санкцій, головно проти російських фізичних і юридичних осіб, але також проти осіб та інституцій із лав донбаських і кримських сепаратистів і представників колишнього керівництва України. Схожі заходи скоординовано запровадили також Європейський союз, країни-члени «Групи семи» і ще деякі держави.