Головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявляє, що військові прокурори об’єктивно перевірять кожен озвучений міжнародними організаціями випадок порушення прав людини на Донбасі.
Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, сьогодні Матіос зустрівся з представниками міжнародних організацій Amnesty International та Human Rights Watch.
У Генпрокуратурі зазначають, що іноземним партнерам запропонували у подальшому проводити роботу у форматі відкритого та прямого обміну інформацією для невідкладного реагування правоохоронних органів України.
Матіос закликав міжнародні організації невідкладно інформувати Генпрокуратуру про відомі їм факти порушень.
«Лише за таких обставин будь-які дослідження не матимуть ознак однобічності, оскільки міститимуть вичерпну інформацію…», – зазначають у ГПУ.
Раніше 21 липня міжнародні правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watc оприлюднили звіт, у якому ідеться про факти тортур і незаконного утримання цивільних громадян як з боку проросійських бойовиків, так і з боку українських урядових сил. У звіті організацій зафіксовано 18 таких випадків порушення прав людини, з них 9 – з боку незаконних збройних формувань і 9 – з боку українських силовиків. Дослідження проводилось методом опитування постраждалих.
Після в цього в СБУ заявили про готовність надати правозахисникам доступ до службових приміщень, щоб довести, що там не утримують незаконно людей.
Коментуючи Радіо Свобода звинувачення у наявності таємних ізоляторів СБУ, про що заявляється як у доповіді Amnesty International і Human Rights Watch, так і в попередній доповіді ООН, керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук заперечив наявність в СБУ таких місць.
За останніми уточненими даними від СБУ, нині на окупованих територіях перебуває 108 українських заручників і ще 10 за ґратами в Росії. Сепаратисти на своїх сайтах заявляли про вимогу обміну 610 людей, однак, за словами представника України в робочій підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко, половини цього списку «не існує».
Обмін полоненими є однією з умов Мінських угод.