Доступність посилання

ТОП новини

Причиною масового захворювання людей в Ізмаїлі став ротавірус у водогінній воді – голова ДержСЕС


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Причиною масового захворювання людей в Ізмаїлі Одеської області став ротавірус у водогінній воді, заявив на брифінгу в Ізмаїлі голова Державної санітарно-епідеміологічної служби, головний санітарний лікар України Святослав Протас

До такого висновку фахівці дійшли, дослідивши взяті в потерпілих аналізи, а також проби води, сказав Протас, як його цитує агентство «УНІАН».

На його думку, достатньо обґрунтованою є і причина події – потрапляння інфекції у воду внаслідок нещодавнього підтоплення міста під час сильної зливи.

Протас вважає, що тепер, після встановлення причини захворювання, можна оперативно розпочинати промивання і дезінфекцію всього міського водогону і каналізації.

Він також не виключив, що у зв’язку з промиванням вміст хлору у водогінній воді буде підвищено.

Як інформує агентство з посиланням на джерело в Головному управлінні Державної санітарно-епідеміологічної служби в Одеській області, на час близько 17-ї години до лікарень в Ізмаїлі вже звернулися 373 людини.

Раніше мер Ізмаїла Андрій Абрамченко повідомляв, що станом на денний час у неділю до лікарень звернулося 362 людини, з яких понад 220 дітей.

За фактом масового отруєння людей відкрито кримінальне провадження.

У місті діє режим надзвичайної ситуації.

Хворі почали надходити до лікарень Ізмаїла у п’ятницю. Усі, хто звертався за допомогою до ізмаїльської інфекційної лікарні, скаржилися на нудоту, блювоту, підвищення температури і розлад шлунку. Після обстеження пацієнтів медики винесли попередній діагноз «гостра кишкова інфекція». Припускали, що причиною отруєння може бути вода, бо нещодавно в місті пройшли сильні зливи, в частині міста сталося підтоплення приватних колодязів, а також часткове руйнування туалетів у приватному секторі.

Названі хворими синдроми характерні для ротавірусного ентериту, що викликається одним із різновидів вірусів, ротавірусами. Таку ротавірусну інфекцію, на яку звичайно частіше хворіють діти, іноді неофіційно називають «кишковим грипом». Зараження найчастіше відбувається через споживання зараженої їжі чи пиття.

XS
SM
MD
LG