Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв просить міністра освіти і науки України Лілію Гриневич перенести деякі дати сесій Зовнішнього незалежного оцінювання з урахуванням ситуації в анексованому Росією Криму.
Про це повідомляє прес-служба Джемілєва.
«На сьогодні склалася ситуація, коли випускники загальноосвітніх навчальних закладів Криму хочуть навчатися у ВНЗ України і для цього скласти ЗНО, але в той же час вони змушені здавати ЄДІ відповідно до російського законодавства. При цьому дати проведення ЄДІ і ЗНО збігаються», – сказано в повідомленні.
В офісі уповноваженого пропонують переглянути для кримчан дати 14 червня, 16 червня, 22 – 24 і 30 червня.
У прес-службі не виключили, що збіг дат проведення ЗНО в Україні і ЄДІ в Росії – не випадковий.
«Не виключено, что російська сторона могла врахувати дати українських ЗНО і назначити у себе ті самі дати для іспитів, щоб доставити неприємностей для нашої молоді в окупованому Криму», – підкреслили в офісі уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу.
Основна сесія ЗНО 2016 року почалася 5 травня тестуванням з української мови та літератури і триватиме до 17 червня.
Для випускників, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь і які не встигли пройти основну сесію ЗНО 2016 року, передбачено проведення додаткової сесії, яка триватиме з 14 червня по 4 липня. Реєстрацію для участі в додатковій сесії можна пройти з 19 березня по 20 травня.
Торік зовнішнє незалежне оцінювання для кримчан в Україні продовжували до 27 липня, а випускникам-екстернам з Криму видавали українські атестати до 1 вересня.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».