Печерський суд Києва за результатами розгляду клопотання прокуратури Автономної Республіки Крим надав дозвіл на затримання призначеного Кремлем директора кримського винзаводу «Масандра» Яніни Павленко. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури України.
«Прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідування в кримінальному провадженні за фактом розтрати однієї пляшки унікального колекційного вина Херес-де-ла-Фронтера врожаю 1775 року, вартістю близько 100 тисяч доларів США, яке входило в колекційний фонд енотеки в Державному концерні «Національне виробничо-аграрне об’єднання «Массандра» (НВАО «Масандра»), було національним надбанням України, представляло значну історичну, наукову і практичну цінність», – йдеться в повідомленні.
Як заявили в прокуратурі, Яніні Павленко повідомляють про підозру за статтею «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». «Павленко, … маючи умисел на розтрату чужого майна, яке перебувало в її віданні, відкоркувала для президента Російської Федерації Володимира Путіна і екс-прем’єра Італії Сильвіо Берлусконі пляшку вищевказаного вина», – додали в ГПУ.
Яніна Павленко цю інформацію не коментувала.
Компанія «Масандра» – найбільший виробник вина в Криму. Після анексії Криму Росією в 2014 році підконтрольна Москві влада півострова передала «Масандру» в управління справами президента Росії.
У вересні в Криму екс-прем’єр Італії Сильвіо Берлусконі зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним, яких пригощали 240-річним Jerez de la Frontera (Херес-де-ла-Фронтера) з колекції «Масандри». Прокуратура АРК при Генпрокуратурі України відкрила кримінальне провадження за цим фактом.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».