Президент України Петро Порошенко повідомив, що Угоду про асоціацію між Європейським союзом і Україною ратифікував Брюссельський регіональний парламент у Бельгії.
«Тепер асоціацію з нами ратифікували всі держави (Євросоюзу – ред.). Слава Україні!» – написав він у твітері.
Раніше у п’ятницю, 20 листопада, згоду з ратифікацією угоди висловили два органи Брюссельського столичного регіону Бельгії – його регіональний парламент і об’єднані збори Спільної комісії громад цього регіону. Таким чином, у Бельгії завершується прийнятий у цій країні багатоступеневий процес ратифікації, що вимагав згоди, крім парламенту Бельгії, ще шести різних органів регіонів і громад країни.
Для того, щоб ратифікація була повністю завершена, після схвалення відповідними органами (як правило, парламентом країни) і набуття чинності (найчастіше через підпис голови держави) ще необхідно, щоб належно оформлений документ про цю ратифікацію був переданий до визначеного органу – в цьому випадку до генерального секретаріату Ради ЄС. На цей час повністю завершили цю процедуру 23 країни-члени Європейського союзу з 28. Не завершена вона в Бельгії, Греції, Італії, Кіпрі, – а також у Нідерландах, де процес зупинений на останній стадії (передачі нотифікації до Брюсселя) через призначений на 6 квітня дорадчий референдум щодо цієї угоди. Результат цього референдуму, влаштованого євроскептиками, буде не обов’язковим до виконання, але уряд країни муситиме врахувати його.
Угоду про асоціацію України і ЄС підписали в березні 2014 року. Щоб вона набула чинності, її мають ратифікувати всі учасники – Україна і 28 країн-членів ЄС, а також керівні органи ЄС. Верховна Рада України і Європарламент ратифікували угоду 26 вересня 2014 року. А поки процес ратифікації в Євросоюзі не завершений, політична частина угоди вже діє в режимі тимчасового застосування з початку 2015 року; економічна, де йдеться про зону вільної торгівлі, так само запрацює з 1 січня 2016 року.