Доступність посилання

ТОП новини

«Нормандська четвірка» висловилась за відведення зброї під наглядом ОБСЄ – МЗС


Павло Клімкін, міністр закордонних справ України (©Shutterstock)
Павло Клімкін, міністр закордонних справ України (©Shutterstock)

Керівники міністерств закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на зустрічі у Берліні наголосили на важливості якнайшвидшого відведення танків, гармат калібру до 100 міліметрів та мінометів калібру до 120 міліметрів під наглядом місії ОБСЄ. Про це йдеться в повідомленні українського МЗС на сайті відомства.

«Сторони погодилися щодо важливості якнайшвидшого досягнення домовленості стосовно відведення танків, гармат калібром до 100 мм та мінометів калібром до 120 мм за посиленого моніторингу та верифікації з боку Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, зокрема шляхом створення постійно діючих пунктів Місії вздовж лінії зіткнення», – мовиеться в повідомленні.

В українському МЗС заявили про важливість «дотримання послідовного підходу у відведенні легких, а також ефективне завершення відведення важких озброєнь».

Очільник МЗС Павло Клімкін наголосив на необхідності розпочати обговорення принципу проведення місцевих виборів в окремих районах Донбасу на основі українського законодавства, а також прискорити процес звільнення полонених.

«Результати зустрічі міністрів закордонних справ ляжуть в основу роботи наступного саміту лідерів чотирьох держав, що відбудеться найближчим часом в Парижі», – мовиться в повідомленні МЗС.

Переговори міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, України та Росії в так званому «нормандському форматі» за участі Франка-Вальтера Штайнмаєра, Лорана Фаб’юса, Павла Клімкіна та Сергія Лаврова тривали у суботу, 12 вересня, близько трьох годин. Після їхнього завершення глава МЗС України Павло Клімкін сказав, що Україна готова вести діалог із законно обраними представниками Донбасу, а міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив про «значний прогрес» у переговорах щодо врегулювання конфлікту на сході України.

XS
SM
MD
LG