Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання співробітниками правоохоронних органів розслідуванню злочинів, вчинених проти учасників Євромайдану, заявляє генпрокурор України Віктор Шокін.
«Були встановлені факти умисного створення перешкод Генпрокуратурою, СБУ і МВС збиранню доказів та іншої протидії під час проведення досудового розслідування саме цих кримінальних проваджень», – зазначив він.
За його словами,у зв’язку з цим розпочато розслідування за частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу (перевищення влади або службових повноважень).
Шокін також повідомив про створення в ГПУ управління з розслідування злочинів, вчинених керівниками правоохоронних органів, які перешкоджали досудовому розслідуванню злочинів проти активістів Євромайдану.
У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.
До цього часу винних за ці злочини не встановили.
Водночас у ГПУ також заявляють, що всі бійці спецпідрозділу «Беркут», які брали участь у розстрілі мирних мітингувальників під час Революції гідності, встановлені.
Проте наразі в суді розглядають справу лише проти колишніх «беркутівців» Сергія Зінченка та Павла Аброськіна. Їх підозрюють у вбивстві 39 майданівців 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській. У вересні минулого року екс-командир роти «Беркута» Дмитро Садовник, якого також підозрюють у розстрілі 39 майданівців, втік з-під домашнього арешту, його оголосили у розшук.
За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, 104 з них загинули.