Доступність посилання

ТОП новини

Зеленський просив про зброю, якої «в нас немає» – Сікорський про «план перемоги»


Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський

Польщу не поінформували про таємну частину «плану перемоги Зеленського» через те, що в ній ішлося про зброю, якої немає в Польщі. Про це 4 листопада в ефірі TVN 24 сказав міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, відповідаючи на запитання журналіста про те, чому про деталі плану повідомили Німеччині, Франції, Італії, Великій Британії, натомість Польща цих даних не отримала.

«Йдеться про технічні дані певних видів зброї. Зеленський був дуже незадоволений, що це потрапило до преси і це було досить чутливим. Він хотів утримати це в таємниці, і так не сталося. Йшлося про види зброї, якої в нас немає», – сказав Сікорський.

На запитання, чи Польща і Україна все ж близькі союзники, міністр відповів ствердно і нагадав про обсяг допомоги, яку його країна надала Україні: «В перерахунку на ВВП, якщо підрахувати допомогу військову, гуманітарну, фінансову, економічну і для біженців, то Польща зробила для України більше, ніж будь-яка інша країна. Нагадаю, що ми дали більше танків, ніж США, Німеччина, Франція і Велика Братанія разом взяті. Я особисто був торік на фронті під Бахмутом, українці в захопленні від наших гаубиць «Краб», велику кількість яких ми передали. Отже ми маємо пишатися нашою солідарністю з Україною, але не все є можливим».

Прокоментував Сікорський і публічні закиди Зеленського щодо того, що Польща не передає Україні МІГи. «Те, чого потребує наше військо, наші протиповітряні сили для повного захисту повітряного простору, на жаль, не є вирішене, тому ми не можемо погодитися на це прохання України», – сказав Сікорський і додав, що це питання стоїть на порядку денному переговорів із НАТО.

Також Сікорський висловився щодо можливості збиття російських ракет над заходом України, прихильником якого він є, але яке викликає побоювання серед деяких членів НАТО: «Ми маємо російські ракети, які порушують наш повітряний простір і вдаряють по Львову. Маємо теж дрони, які залітають на територію Литви, Румунії. Маємо російські дрони, які білоруси збивають над своєю територією, доки вони долетять до Польщі. Ця дискусія полягає в чому? Де починається, а де закінчується право на самооборону? Чи маємо право збивати таку ракету, лише коли вона вже є над нашою територією? Тоді щодо цього немає сумніву. Тільки тоді може статися те, що в Пшиводові, тобто уламки такої ракети можуть наробити шкоди, когось поранити або вбити. Чи на прохання українців робити це перед тим, як ракета залетить в польський повітряний простір? Тут, звичайно, можна мати різне бачення, це є питання до узгодження і дискусій у колі наших союзників».

За словами Сікорського, наступного тижня відбудеться міністерська зустріч на рівні НАТО, і це питання може розглядатися.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Польща не передала Україні винищувачі МіГ, попри попередню домовленість.

Наприкінці жовтня американське видання The New York Times повідомило з посиланням на неназваного представника адміністрації США, що в засекреченій частині плану перемоги Володимир Зеленський просить у США крилаті ракети «Томагавк» дальністю 2,5 тисячі кілометрів.

Форум

XS
SM
MD
LG