Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада ухвалила законопроект про забезпечення прозорості у видобувних галузях


Після набуття законом чинності підприємства видобувної галузі муситимуть розкривати інформацію про умови угод про користування надрами
Після набуття законом чинності підприємства видобувної галузі муситимуть розкривати інформацію про умови угод про користування надрами

Верховна Рада 18 вересня проголосувала за законопроект «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». Документ підтримали 244 народні депутати, проти не виступив жоден, троє утримались.

Автори зазначають, що законопроект написаний з метою впровадити в України міжнародні стандарти та практику розкриття інформації у видобувних галузях відповідно до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (ІПВГ).

«ІПВГ – незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт для забезпечення прозорості у видобувних галузях, який впроваджується у 51 країні світу, в тому числі у Казахстані, Норвегії, Великобританії, Німеччині, США», – йдеться в пояснювальній записці.

Депутати-автори законопроекту посилаються на те, що він має надати громадськості доступ до інформації про підприємства, які працюють у видобувних галузях.

Зокрема, законопроект вимагає від суб’єктів господарювання в цій сфері подавати до уряду на незалежному адміністратору звіт про платежі на користь держави, інформацію про істотні умови угод про користування надрами і відповідні витяги з цих угод.

Центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення і раціонального використання надр (в Україні це Державна служба геології та надр) повинен публікувати на своєму сайті інформацію про:

  • заяви на отримання спеціальних дозволів на користування надрами, які подають підприємства
  • видані спеціальні дозволи
  • укладені угоди про умови користування надрами

Інформацію, оприлюднення якої вимагає законопроект, не захищає комерційна таємниця. Ухилення від розкриття даних може каратись від двох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів.

XS
SM
MD
LG