Сили оборони України атакували ракетами «Нептун» десантний корабель «Костянтин Ольшанський», повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.
Він нагадав, що це український великий десантний корабель, який 10 років тому був захоплений російськими окупантами.
«9 років він стояв в Севастопольській бухті, його розбирали на запчастини, банально грабували. А на 10 рік війни вони зрозуміли, що закінчуються у них великі десантні кораблі проєкту 7775 і було схвалено рішення його відновити. Протягом року провели відновлювальні роботи, але метою цих робіт, як ми розуміємо, було зробити підробку для того, щоб рапортувати московському керівництву і споживачам інформації в Росії про те, як вони відновили один зі своїх кораблів. Цей корабель мали використовувати проти України, на жаль. Тому було вирішено вразити цю одиницю нашим «Нептуном», – сказав він в ефірі телеканалу FREEДOM.
Плетенчук додав, що пошкодження корабля ще уточнюють, але в будь-якому разі він не перебуває в стані бойової готовності.
Також речник ВМС України додав, що великі десантні кораблі «Азов» та «Ямал» не зможуть виконувати бойові завдання найближчим часом, як і «Іван Хурс».
«Якби їх не уразили, їх (великих десантних кораблів) було б не пять, а шість. Тому що ремонт «Ямала» якраз закінчився, він вже виходив з ремонту, на відміну від «Азова». Тому це був найбільш слушний момент для завдання ураження. Зважаючи на те, що десантні операції з боку РФ зараз неможливі в Чорному морі, їх використовували як логістичний інструмент...Їх навіть використовували як пороми», – розповів Дмитро Плетенчук.
Читайте також: У Міноборони Британії відреагували на повідомлення про ураження російських кораблів в окупованому Криму
Пізно ввечері 23 березня в окупованому РФ Севастополі, за даними кореспондента проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії», було чути щонайменше шість потужних вибухів.
Згодом у Збройних силах України повідомили, що Сили оборони уразили великі десантні кораблі «Ямал» і «Азов», центр зв’язку та кілька об’єктів інфраструктури Чорноморського флоту РФ. У Військово-морських силах зауважили, що у разі України Дмитро Плетенчук заявив, що у разі серйозних пошкоджень кораблів у Росії в строю може залишитися лише три ВДК.
Читайте також: Удар по вузлу зв’язку Чорноморського флоту РФ: з’явились супутникові знімки наслідків – «Схеми»
2014 року, під час російської анексії Криму, великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський» і мінний тральщик «Черкаси» тримали оборону на Донузлаві протягом трьох тижнів.
24 березня 2014 року російські спецназівці захопили «Ольшанський», а ввечері наступного дня ‒ «Черкаси». Ці кораблі Росія не повернула. Командир БДК «Костянтин Ольшанський» і багато членів команди залишилися вірними присязі.
Форум