Прокуратура Автономної республіки Крим повідомила про підозру підприємниці з Криму в колабораційній діяльності – про це Офіс генерального прокурора повідомив 10 квітня.
За даними прокуратури, жінка «уклала з державою-окупантом договір щодо перевезення на територію Криму 1000 дітей». Після окупації Криму вона нібито зареєструвала туристичну агенцію «АТЛАС» за російським законодавством.
Читайте також: Верещук повідомила про міжнародну коаліцію для повернення вивезених Росією українських сиріт
«У 2022 році вона уклала контракт з незаконно створеним «Кримським федеральним університетом ім. Вернадського. За умовами договору компанія підозрюваної надала послуги з перевезення неповнолітніх з території тимчасово окупованих Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей до Криму та назад для 1000 дітей і 64 супровідників», – повідомила пресслужба ОГП.
За це підозрювана отримала понад 15 мільйонів рублів, стверджують правоохоронці.
Наразі українській владі точно відомо про понад 19 тисяч вивезених з окупованих територій дітей до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України. Це підрахунки Національного інформаційного бюро. За цей рік повернути вдалося поки що понад 300 дітей.
Читайте також: 50 країн засудили виступ звинуваченої у воєнних злочинах чиновниці РФ на засіданні Ради безпеки ООН
17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини при президентові РФ Марії Львової-Бєлової.
За версією суду, Путін та Львова-Бєлова особисто відповідальні за примусову депортацію дітей із окупованих українських територій до Росії. У РФ після ордеру на арешт Путіна і Львової-Бєлової заявили, що повернуть дітей Україні, коли будуть «безпечні умови».