Доступність посилання

ТОП новини

«Плата за інституційну кризу в правоохоронній системі» – у комітеті Ради прокоментували загибель Шишова


Голову «Білоруського дому в Україні» Віталія Шишова знайшли повішеним в одному з парків Києва 3 серпня
Голову «Білоруського дому в Україні» Віталія Шишова знайшли повішеним в одному з парків Києва 3 серпня

Україна «не була і не є безпечним місцем» для втікачів-опозиціонерів тоталітарних режимів, заявив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, народний депутат із фракції «Голос» Андрій Осадчук у коментарі Радіо Свобода. Він сказав про це, коментуючи загибель голови «Білоруського дому в Україні» Віталія Шишова.

«Для мене це історія, з одного боку, про те, що Україна не була і не є безпечним місцем для втікачів-опозиціонерів тоталітарних режимів, що оточили нас із півночі і сходу і готові вбивати заради збереження своїх режимів. З іншого, – про те, що наш силовий блок, на жаль, не здатен захистити життя і здоров’я людей, навіть тих, хто перебуває під реальною загрозою», – заявив Осадчук.

Він додав, що це «плата за зволікання з реформою СБУ й за інституційну кризу у правоохоронній системі».

Голову «Білоруського дому в Україні» Віталія Шишова, знайшли повішеним у одному з парків Києва 3 серпня.

Поліція повідомляє, що відкрила кримінальне провадження за статтею про умисне вбивство і розглядатиме всі версії, в тому числі вбивство, замасковане під самогубство.

Голова громадської організації «Білоруський дім в Україні» Віталій Шишов зник у Києві напередодні. За попередніми даними, він вийшов 2 серпня на ранкову пробіжку і не повернувся.

«Білоруський дім в Україні» – некомерційна громадська організація, яка надає допомогу громадянам Білорусі, які втекли в Україну.

За даними білоруської служби Радіо Свобода, ця організація пов’язана з народженим у Білорусі Сергієм Коротких, який отримав українське громадянство.

Сергій Коротких – колишній учасник неонацистських організацій Білорусі та Росії, зокрема, білоруської філії російського праворадикального руху «Русское национальное единство» та організації «Национал-социалистическое общество». Від квітня 2014 року в складі добровольчого полку «Азов» воював на Донбасі, був керівником розвідувальної роти в складі «Азову». Згодом рух «Азов», до якого увійшла і частина колишніх бійців полку «Азов», був названий Державним департаментом США «націоналістичною групою ненависті» (представники «Азову» заперечують таку оцінку дипломатів – ред.)

Нині «Азов» є полком спеціального призначення Національної гвардії України, який продовжує виконувати завдання в зоні ООС. Сергій Коротких зараз не має відношення до керівництва полку «Азов».

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

XS
SM
MD
LG