У США 20 серпня, третій день засідань присяжних у справі Пола Манафорта, колишнього голови передвиборного штабу Дональда Трампа і екс-радника колишнього президента України Віктора Януковича, завершився без вироку.
Засідання продовжиться 21 серпня. Присяжні засідають від 16 серпня, на вихідних вони робили перерву.
69-річного Манафорта звинувачують в ухилянні від сплати податків на мільйони доларів у період роботи лобістом на українську Партію регіонів (всього політконсультант отримав за цю роботу, за даними слідства, близько 60 мільйонів доларів), а також в банківському шахрайстві й участі в змові з метою обійти банківські і податкові закони США.
Справу проти Манафорта порушили члени слідчої групи спецпрокурора Роберта Мюллера, які розслідували ймовірне втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році. Однак усі звинувачення, які вони в підсумку висунули, стосувалися діяльності Манафорта з 2006 по 2016 роки, до періоду його роботи в штабі Трампа.
Звинувачення будувало свою лінію на свідченнях колишнього партнера Манафорта Ріка Ґейтса, який уклав угоду зі слідством. У суді Ґейтс зізнався, що сам обкрадав політконсультанта.
Читайте також: Український вимір найважливішого розслідування для США і Трампа
Манафорт заявляв про свою невинуватість, наполягаючи, що виплачувати йому зарплату через офшори вирішили українці, з якими він працював. Якщо його визнають винним, Манафорт може отримати від 8 до 10 років в’язниці.
Нещодавно суддя, який розглядає справу, Томас Елліс заявив, що отримав погрози, і висловив занепокоєння через безпеку присяжних.
Трамп називає Манафорта «дуже гарною людиною», а суд над ним – «дуже сумним днем для країни».
20 серпня президент США у Twitter звинуватив команду Мюллера в тому, вони «насолоджуються руйнуванням життя людей» і намагаються вплинути на майбутні вибори до Конгресу в листопаді, на яких Республіканська партія Трампа намагатиметься зберегти свою позицію в обох палатах Конгресу.