Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що контактує з усіма сторонами протистояння у Венесуелі, але ООН не буде підтримувати жодну з них. Про це Гуттеріш заявив журналістам 4 лютого.
Він пояснив, що таким чином намагається зберегти довіру до пропозиції ООН про посередництво, щоб мати можливість допомогти знайти політичне вирішення кризи.
Гутерріш додав, що «стежить за розвитком ситуації у Венесуелі з «великою стурбованістю».
23 січня голова Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо на тлі конституційної й економічної кризи оголосив себе тимчасовим президентомкраїни.
Гуайдо заявив, що Ніколас Мадуро, який у травні оголосив про свою перемогу на президентських виборах у Венесуелі, не здатний виконувати обов’язки глави держави, і пообіцяв провести в країні дострокові вибори.
Гуайдо підтримали США, Канада, Ізраїль, майже всі країни Латинської Америки, Європарламент та 10 країн Європейського союзу. В українському МЗС заявили, що Київ визнає Хуана Гуайдо головою єдиного демократично обраного органу влади Венесуели – Національної асамблеї, а також лідером демократичної опозиції.
Мадуро підтримують Росія, Китай, Іран, Мексика, Куба, Туреччина і Сальвадор.
Внаслідок масових протестів, що відбуваються в країні, за минулий тиждень загинули щонайменше 35 людей.
Мадуро, який прийшов до влади 2013 року, після смерті Уго Чавеса, критикували за порушення прав людини і його підхід до економіки країни.
У 2018 році економічне становище Венесуели продовжувало погіршуватися: показник інфляції в країні перевищив позначку одного мільйона відсотків за рік. У більшості міст спостерігається нестача товарів повсякденного користування, мільйони людей виїхали з країни в пошуках роботи.