Доступність посилання

ТОП новини

«Укренерго»: споживання електроенергії зростає через хмарність


Ілюстраційне фото. Трансформатор, який згорів після російського ракетного обстрілу у березні 2024 року, на виставці в Києві вересень 2024 року
Ілюстраційне фото. Трансформатор, який згорів після російського ракетного обстрілу у березні 2024 року, на виставці в Києві вересень 2024 року

Оператор об’єднаної енергосистеми «Укренерго» фіксує зростання енергоспоживання – про це йдеться в зверненні 30 жовтня.

«Споживання демонструє тенденцію до зростання через хмарність та нижчу ефективність побутових СЕС. У ранкові та вечірні години в енергосистемі зберігається дефіцит потужності», – повідомляє компанія.

«Укренерго» закликає користуватися потужними електроприладами вдень – з 9 до 15 години.

За даними оператора, споживання електроенергії на 9:30 у середу було на 3,7% вищим, ніж напередодні. Вчора добовий максимум споживання був зафіксований увечері і був на тому ж рівні, що й 28 жовтня.

Читайте також: Брехт: ця зима буде однією з найважчих, «Укренерго» готується до кількох можливих сценаріїв

Компанія нагадує, що українська енергосистема продовжує відновлюватися після дев’яти масованих атак Росії. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти.

Імпорт електроенергії протягом доби планується з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та Молдови, загальний обсяг – 5 015 мегават-годин.

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна здатна пройти зиму 2024-2025 років без відключень електроенергії, якщо силам РФ не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури.

Тим часом, у нещодавньому звіті ООН ймовірну тривалість відключень світла взимку оцінили від чотирьох до 18 годин на добу.

Читайте також: У Сумській та Полтавській областях запроваджено аварійні відключення світла – обленерго

У Міненерго раніше повідомляли, що значні пошкодження, завдані масованими атаками Росії, зокрема однією з найбільших атак на енергетику 26 серпня, і далі ускладнюють роботу енергосистеми. Крім того, російські війська не припиняють щоденних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.

За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

Форум

XS
SM
MD
LG