Доступність посилання

ТОП новини

WP: українські сили отримують від США координати для ударів із HIMARS


Реактивна артилерійська система HIMARS Збройних сил України веде вогонь поблизу лінії фронту на Херсонщині, 5 листопада 2022 року
Реактивна артилерійська система HIMARS Збройних сил України веде вогонь поблизу лінії фронту на Херсонщині, 5 листопада 2022 року

США і союзники передають Україні координати для переважної більшості ударів із використанням передових ракетних систем, наданих США, зокрема HIMARS, повідомило видання Washington Post із посиланням на трьох високопоставлених українських посадовців і високопоставленого чиновника США.

Як заявили українські офіційні особи, вони майже ніколи не запускають HIMARS без докладних координат, наданих американськими військовими, що базуються в країнах Європи.

Українські офіційні особи кажуть, що цей процес має дати Вашингтону впевненість щодо надання Києву зброї більшої дальності.

Високопоставлений чиновник США, який, як і інші, говорив на умовах анонімності через чутливість питання, визнав роль США і сказав, що допомога у націлюванні сприяє точності й максимально ефективному використанню обмежених запасів боєприпасів.

Посадовець сказав, що Україна не просить схвалення Сполучених Штатів і регулярно завдає ударів по російських військах з іншої зброї. За словами чиновника, США надають координати виключно як консультант.

Як пише WP, високопоставлені чиновники Пентагону протягом кількох днів відмовлялися відповісти на запитання про те, чи надають вони координати для ударів і як саме, натомість вони оприлюднили заяву, в якій підкреслюють обмеження американської участі.

«Ми давно визнаємо, що ділимося розвідданими з Україною, щоб допомогти їй захистити свою країну від російської агресії, і з часом ми оптимізували спосіб обміну інформацією, щоб мати змогу підтримувати їхні запити і процеси націлювання з покращеною швидкістю та масштабом», – заявив речник Пентагону Патрік Райдер.

За його словами, «українці несуть відповідальність за пошук цілей, їх пріоритезацію, а потім остаточне рішення, які з них вражати». Райдер наголосив, що США не затверджують цілі, і не беруть участь у виборі чи ураженні цілей.

Високопоставлений український чиновник загалом описав процес: українські військовослужбовці визначають цілі, які вони хочуть вразити, і в якому місці, потім ця інформація надсилається старшим командирам, які передають запит партнерам США щодо точніших координат. За словами чиновника, американці не завжди надають запитувані координати, в цьому випадку українські війська не ведуть вогонь.

Україна могла б завдати ударів без допомоги США, але оскільки Київ не хоче витрачати цінні боєприпаси й промахуватися, він зазвичай вирішує не завдавати ударів без підтвердження США, сказав чиновник, додавши, що до процесу немає жодних претензій.

Вже кілька місяців український уряд просить у Вашингтона високоточну зброю більшої дальності.

Київ має пускові установки HIMARS і схожу зброю, реактивну систему залпового вогню M270, кожна з яких запускає ракету американського виробництва, яка може подолати до 80 кілометрів.

Київ пообіцяв, що не буде використовувати ракети більшої дальності для ударів всередині Росії.

XS
SM
MD
LG