Угорщина не поспішає схвалити вступ Швеції до НАТО через попередню критику з боку цієї країни – про це заявив речник угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана Золтан Ковач у своїй колонці 29 березня.
Ковач звинуватив шведських політиків у «ворожому ставленні, що тривало роками», а також у спробах блокувати фінансування Євросоюзу.
При цьому він вказав на попередні заяви Орбана, за якими Будапешт нібито вважає вступ до НАТО Швеції, як і Фінляндії, виправданим.
Читайте також: Швеція викликає посла Росії через заяву, що після вступу в НАТО вона стане «законною мішенню» для РФ
«Час має велике значення, і коли безпека регіону висить на волосині, було б в інтересах усіх, щоб шведи почали приймати наші спільні цілі. Але, здається, вони поки що не відпускають цю образу», – підсумував речник.
Парламент Угорщини схвалив вступ Фінляндії в НАТО 27 березня.
29 червня 2022 року країни НАТО вирішили офіційно запросити стати членами Альянсу Фінляндію та Швецію, які раніше відмовилися від нейтралітету та вирішили вступити в НАТО з міркувань безпеки після нападу Росії на Україну. Договір про вступ цих країн в Альянс ратифікували 28 країн НАТО із 30-ти, крім Угорщини й Туреччини.
Читайте також: Голова МЗС Угорщини провів енергетичні переговори з віцепрем’єром Росії
Спочатку Туреччина заблокувала переговори про вступ Швеції та Фінляндії до Альянсу. Однак пізніше Туреччина, Швеція та Фінляндія уклали угоду з безпеки, яка розблокувала процес їхнього приєднання до організації.
Серед питань Анкари до потенційних партнерів Альянсу була підтримка ними «Робітничої партії Курдистану», яка в Туреччині вважається терористичною групою. Генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ оголосив, що в рамках угоди Анкара домоглася від Швеції та Фінляндії обіцянки про екстрадицію до Туреччини звинувачених Стамбулом у тероризмі мігрантів.