Доступність посилання

Удар по укриттю 4-го енергоблоку ЧАЕС: Шмигаль закликав до санкцій проти ядерної галузі Росії


На думку голови уряду, атака вчергове демонструє «жорстокість Кремля і його байдужість до людських життів»
На думку голови уряду, атака вчергове демонструє «жорстокість Кремля і його байдужість до людських життів»

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав «терористичним актом» удар російського дрона по укриттю зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції – про це він заявив 14 лютого.

На думку голови уряду, атака вчергове демонструє «жорстокість Кремля і його байдужість до людських життів».

«Удар по укриттю, яке береже від радіаційної загрози, це виклик усьому світу. Ворог розуміє лише силу. Тому закликаємо партнерів запровадити рішучі санкції проти Росії, зокрема її ядерної галузі. Маємо максимально ослабити агресора», – написав Шмигаль у своєму телеграм-каналі.

Читайте також: ОВА: російська атака спричинила пожежу на Київщині

Раніше Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомила, що радіаційний фон залишається в нормі після влучання російського дрона в укриття четвертого енергоблока ЧАЕС:

«На проммайданчику ЧАЕС зафіксовано 0,57 мкЗв/год, що не перевищує допустимих значень. Моніторинг триває. Ситуація під контролем».

Російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив у ніч на 14 лютого в укриття зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції, повідомив президент Володимир Зеленський.

Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило, що вночі на Чорнобильській АЕС прогримів вибух. Там також зазначили, що в дах саркофага АЕС врізався дрон, але не уточнили, чи це був російський дрон.

За даними Повітряних сил, російська армія атакувала Україну вночі проти 14 лютого 133 безпілотниками типу Shahed та імітаторами. Підтверджено збиття 73-х БПЛА.

Форум

XS
SM
MD
LG