Доступність посилання

ТОП новини

Путін не проти, аби можливі переговори відбулись у Словаччині: у МЗС України відреагували


Щодо майданчика для переговорів речник зазначив, що «в інформаційному просторі час від часу лунають ідеї та пропозиції від різних сторін та лідерів»
Щодо майданчика для переговорів речник зазначив, що «в інформаційному просторі час від часу лунають ідеї та пропозиції від різних сторін та лідерів»

Росія стверджує, що Словаччина начебто запропонувала, щоб ймовірні переговори відбулись на її території. Але Україна нагадала Братиславі про формулу миру, зазначив речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий на пресконференції.

Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що «Словаччина нібито готова стати майданчиком для можливих переговорів між Україною та РФ». За його словами, це «питання він обговорював на зустрічі з прем’єром Словаччини Робертом Фіцо».

Путін заявив, що «не проти того, що ймовірні переговори пройшли у Словаччині».

«Так, ми не проти, якщо до цього дійде. Чому ні? Словаччина займає таку нейтральну позицію, на наш погляд. Це прийнятний для нас варіант», – заявив Путін.

У МЗС України відповіли на таку заяву лідера РФ.

«Ми час від часу чуємо різні заяви. Як і в попередньому питанні, я пропоную брехунам на слово не вірити», – сказав речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий.

Щодо майданчика для переговорів речник зазначив, що «в інформаційному просторі час від часу лунають ідеї та пропозиції від різних сторін та лідерів». Він наголосив, що «Україні потрібен стійкий, справедливий та всеосяжний мир».

«Є процес формули миру. Ми закликаємо всі сторони, які хочуть допомогти, відіграти свою роль. Всі можуть собі знайти роль в цих зусиллях, щоб дійсно наближати мир. Це стосується всіх наших партнерів, і словацької сторони в тому числі», – зазначив Тихий.

У червні 2021 року напередодні зустрічі з Путіним Байден робив заяву про перспективи вступу України до НАТО. Тоді він, серед іншого, заперечив, що окупація Росією частин України може виключити її вступ. Через кілька днів, 16 червня 2021 року, Джо Байден і Володимир Путін провели зустріч у Женеві.

Після того, у лютому 2022 року, Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, яке називає СВО (спеціальна військова операція). Спочатку метою «спецоперації» Москва декларувала «демілітаризацію і денацифікацію України».

Спікери російської пропаганди постійно повторювали, що якби Росія не почала так звану «спецоперацію», НАТО б напав першим.

Днями член команди президента США Джо Байдена та радник з питань Європи в Раді з нацбезпеки США Майкл Карпентер заявив, що членство України в НАТО може слідувати за припиненням бойових дій.

В адміністрації президента США Джо Байдена раніше заявили, що серед членів НАТО поки що немає консенсусу щодо запрошення України в альянс, яке президент Володимир Зеленський визначив першим пунктом свого «плану перемоги».

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна в майбутньому приєднається до альянсу і стане 33-м чи 34-м його членом. Відповідаючи на запитання про заклик Зеленського надати Києву запрошення на вступ до НАТО, Рютте назвав шлях України до альянсу незворотнім.

При цьому він не дав відповіді на конкретне питання, коли це станеться.

Форум

XS
SM
MD
LG