Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп отримав 16 голосів виборців у штаті Північна Кароліна.
Північна Кароліна, а також Пенсильванія, Джорджія, Невада, Аризона, Мічиган і Вісконсин цього року вважаються «хиткими».Сумарно вони дають 93 голоси вибірників. Найбільший і найважливіший із цих штатів – Пенсильванія, там 19 вибірників.
Загалом Дональд Трампом отримує 230 голосів у Колегії виборників проти 205 у віцепрезидентки Камали Гарріс, кандидатки від Демократичної партії.
Перший кандидат, який набере 270 голосів Колегії виборників, стане 47-м президентом країни.
Вибори президента США непрямі. Формально американці голосують за вибірників – спеціальних людей, які в грудні у Вашингтоні віддадуть свої голоси за кандидата, якого підтримали виборці.
Вибірників всього 538. Їхня кількість у кожному штаті є різною, вона розподілена приблизно пропорційно населенню. Найбільше вибірників у найбільш населених штатах: у Каліфорнії їх 54, в Техасі – 40. Найменше (по три вибірники) – в Північній та Південній Дакоті, Вайомінгу, Вермонті, Делавері, на Алясці та в окрузі Колумбія.
Читайте також: Більшість виборців у США визначилися з кандидатом до вересня – CNN
Переможець голосування в конкретному штаті отримує голоси одразу всіх вибірників від цього штату (є два винятки – Небраска та Мен, там кількість виборців ділиться залежно від відсоткових підсумків голосування). Для підсумкової перемоги кандидату необов’язково отримувати голоси більшості американців загалом чи навіть вигравати в більшості штатів – головне виграти з будь-яким відривом у тих штатах, де живе більшість населення.
У більшості штатів результат можна з великою ймовірністю передбачити заздалегідь, оскільки один із кандидатів має очевидну перевагу. Тому результат голосування вирішують так звані «хиткі» штати, де до початку голосування шанси кандидатів на перемогу приблизно рівні.
Форум