Грузинська поліція в ніч на 19 листопада відтіснила протестувальників із території, що прилягає до Тбіліського державного університету, і знесла наметове містечко, повідомляє проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу».
Для цього використали спецназ і водомети, проте спецзасоби представники МВС не використали.
Представник поліції попередив опозиціонерів, що вони мають відкрити автомобільний рух, перекритий із 17 листопада. На місці були, зокрема, лідери опозиційної «Коаліції за зміни» Ніка Гварамія, Елене Хоштарія і Зураб Джапарідзе.
Поліція звільнила проїжджу частину від наметів, барикад, зупинених на місці автомобілів.
Після знесення наметового містечка почалися затримання активістів. Як передає «Ехо Кавказу», поліція діяла досить жорстко, є постраждалі. Точна кількість затриманих і постраждалих – поки невідома.
На даний час дорога перекрита самою поліцією, мітингувальники залишаються на місці, їхня кількість збільшується.
17 листопада протестувальники, які вимагають проведення нових парламентських виборів, встановили близько 30 наметів біля Тбіліського держуніверситету. Учасникам акції роздали пледи, килимки і гарячий чай, привезли біотуалети. Ніч на 18 листопада минула спокійно.
Влада і поліція заяв не робили. 18 листопада ввечері в опозиції заявляли, що протест продовжиться.
Голова офіційного переможця виборів, партії «Грузинська мрія» Іраклі Кобахідзе заявив 17 листопада, що перше засідання парламенту відбудеться 25 листопада, «попри протидію сил, керованих ззовні». Кобахідзе висловив упевненість у тому, що рано чи пізно всі опозиціонери змиряться з поразкою на виборах і розпочнуть роботу в парламенті.
Вибори до парламенту Грузії відбулися 26 жовтня. Офіційно на них перемогла владна «Грузинська мрія», яка здобула 53,9% голосів. Прохідний бар’єр 5% подолали також ще чотири опозиційні партії.
Опозиційні лідери Грузії стверджують, що результати були сфальсифіковані. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі й міжнародні спостерігачі, включаючи ОБСЄ, також висловили стурбованість, відзначаючи випадки залякування виборців, підкуп голосів й інші порушення, які свідчать, зокрема, про «демократичний регрес» у країні. На тлі цих звинувачень Європейський союз і США закликали до ретельного розслідування порушень на виборах.
Всі чотири опозиційні партії заявляли про відмову брати участь у роботі нового парламенту. Опозиція проводить акції протесту.
Владна партія «Грузинська мрія» заперечує фальсифікацію виборів і звинувачує опозиційні партії й неурядові організації у цілеспрямованій кампанії наклепу й дезінформації.
Читайте також: Президентка Грузії закликала до нових виборів і звинуватила владну партію в «захопленні» інституцій
Форум