Доступність посилання

ТОП новини

Таджикистан: провідного члена парламенту затримали за звинуваченням у змові з метою повалення уряду


Саіджафар Усмонзода був законодавцем майже десять років
Саіджафар Усмонзода був законодавцем майже десять років

Саіджафара Усмонзоду, провідного члена парламенту Таджикистану, затримали 14 червня за звинуваченням у «змові з метою повалення уряду».

Генеральний прокурор Юсуф Рахмон звинуватив Усмонзоду у співпраці з закордонною опозиційною групою «Національний пакт Таджикистану» і розмові з її лідером Шарофіддіном Гадоєвим.

Гадоєв залишив Таджикистан на початку 2010-х років і створив «Рух за реформи і розвиток Таджикистану» і став співзасновником «Національного альянсу», коаліції опозиційних груп за кордоном.

14 червня парламент позбавив Усмонзоду депутатської недоторканності.

Член парламенту з 2015 року, Усмонзода був одним із небагатьох законодавців, які спілкувалися зі ЗМІ, він часто брав участь у програмах Радіо Озоді, Таджицької служби Радіо Свобода.

Ні Усмонзода, ні люди з його оточення не коментували його затримання.

Демократична партія Таджикистану, яку раніше очолював Усмонзода, минулого місяця виключила його за його «незадовільну» роботу.

Шабоза Аброра, що очолював партійну конференцію, на якій виключили Усмонзоду, Міністерство юстиції країни 31 травня призначило новим головою партії.

Однак Усмонзода в інтерв’ю Радіо Свобода раніше цього місяця стверджував, що він є законним лідером партії.

Заснована в 1990 році, Демократична партія Таджикистану переживала розбіжності й скандали з моменту свого створення.

У 2013 році партія розкололася на дві фракції, на керівні посади претендували Масуд Собіров і Рахматулло Валієв. Однак Міністерство юстиції тоді визнало Усмонзоду лідером партії.

На президентських виборах 2013 року Усмонзода балотувався як суперник Емомалі Рахмона, багаторічного президента, який відтоді зміцнив свою владу.

Міжнародні правозахисні групи критикують Рахмона, який керує Таджикистаном від 1992 року, заявляючи про неповагу його адміністрації до незалежних ЗМІ, релігійних свобод, громадянського суспільства і політичного плюралізму.

Форум

XS
SM
MD
LG