Доступність посилання

ТОП новини

Спеціальний суд у Гаазі висунув звинувачення колишньому президенту Косова


Колишній президент Косова Хашим Тачі (архівне фото)
Колишній президент Косова Хашим Тачі (архівне фото)

Прокурори спеціального міжнародного суду в Гаазі підтвердили 6 грудня, що висунуто новий обвинувальний акт проти колишнього президента Косова Хашима Тачі та чотирьох інших осіб за імовірні спроби вплинути на свідчення у судових процесах у справах про воєнні злочини.

Тачі висунули звинувачення за трьома пунктами перешкоджання, чотирма пунктами порушення таємниці судового засідання та чотирма пунктами неповаги до суду, йдеться в заяві, опублікованій прокурорами. Він перебував у слідчому ізоляторі в Косові, коли йому вручили ордер на арешт за звинуваченнями, йдеться у заяві.

В окремій заяві Косовської спеціалізованої палати в Гаазі йдеться, що «обвинувальний акт звинувачує обвинувачених у злочинах, пов’язаних із нібито незаконними спробами вплинути на свідків у судовому процесі у справі Тачі та інших про воєнні злочини».

Тачі розглядається судом в окремій справі проти колишніх лідерів Армії визволення Косова за воєнні злочини та злочини проти людяності. Його звинувачують у координації «трьох окремих груп» для впливу на свідчення свідків обвинувачення у справі проти нього та інших осіб за воєнні злочини.

Спеціалізована палата була створена в 2015 році Асамблеєю Косова для судового переслідування переважно колишніх бійців Армії визволення Косова за воєнні злочини та є частиною судової системи Косова, але вона працює з міжнародним персоналом і базується в Гаазі. Страх залякування свідків був однією з причин, чому суд розмістили саме там.

Тачі, колишній командир Армії визволення Косова, став президентом Косова після того, як воно проголосило незалежність від Сербії в 2008 році, але пішов у відставку наприкінці 2020 року через звинувачення у воєнних злочинах і злочинах проти людяності. Він не визнав себе винним.

Багато хто в Косові вважає Тачі героєм-партизаном, але прокурори заявили, що він спостерігав за пануванням насильства, коли Армія визволення Косова, складена з етнічних албанців, намагалася зміцнити свою владу під час і після війни.

Війна в Косові, яка забрала близько 13 тисяч життів, завершилася після того, як бомбардування НАТО змусили сербські сили відступити.

Форум

XS
SM
MD
LG