Сполучені Штати «уважно стежать» за темпами витрат боєприпасів Збройними силами України, аби забезпечувати їхні потреби – про це заявила заступниця помічника державного секретаря США з питань Росії, України та Євразії Лора Купер на брифінгу в Пентагоні 4 жовтня.
«Ми дуже уважно стежимо за їхніми темпами витрат боєприпасів, щоб бути впевненими, що в них є те, що потрібно для контрнаступу», – сказала вона.
Купер висловила впевненість, що додаткові системи HIMARS, які США надають в новому пакеті допомоги, посилять можливості України на полі бою.
Читайте також: WSJ: Україна попросила у США ракети з радіусом дії близько 300 км
«США надають додаткові боєприпаси, але ми також інвестуємо у виробництво боєприпасів. І ми бачимо, що наші союзники та партнери інвестують у виробництво боєприпасів. Ми провели зустріч минулого тижня із союзниками та директорами з озброєнь, де обговорили шляхи, аби забезпечити сталість індустріальної бази для подальшої підтримки України. Тим часом Росія звертається до Північної Кореї та Ірану по допомогу», – порівняла вона.
Відповідаючи на питання журналістів щодо того, чи Сполученим Штатами вистачає боєприпасів для власних потреб і для надання допомоги Україні, представниця Пентагону підтвердила, що виробництво боєприпасів у країні нарощується.
Читайте також: Україна не повинна зупинятися: прогнози американських аналітиків щодо третього етапу війни
«З часом у нас буде сталий темп виробництва як для нас самих, так і для українців», – пообіцяла вона.
Коментуючи питання щодо того, чи США розглядають надання Україні ракет великої дальності ATACMS, Купер висловила думку, що наразі установки HIMARS дозволяють Збройним Силам вражати більшість цілей на полі бою.
«Ми думаємо, що вони (HIMARS – ред.) можуть досягнути до більшості цілей, в тому числі в Криму», – сказала посадовиця.
4 жовтня президент США Джо Байден у розмові з українським президентом Володимиром Зеленським оголосив про надання Україні нового пакету військової допомоги на суму 625 мільйонів доларів. Згодом у Пентагоні назвали деталі пакету: до нього входять, зокрема, чотири ракетні системи (HIMARS) і боєприпаси.