Сполучені Штати Америки наклали санкції на мережу компаній і постачальників, переважно базованих у Китаї, які, за даними Міністерства фінансів США, підтримують виробництво іранських безпілотників.
Нові санкції, оголошені 19 квітня, спрямовані на посилення тиску на Тегеран, щоб він припинив постачання безпілотників до Росії, яка використовує їх у війні проти України, в тому числі для атак на критичну інфраструктуру.
У заяві Міністерства фінансів США вказано, що нові санкції стосуються однієї особи – громадянина Ірану Мехді Хошгадама, який є директором Pardazan System Namad Arman (PASNA) – і шести організацій. Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів раніше вже запровадило санкції проти PASNA.
Хошгадам, як голова PASNA, «несе відповідальність за зусилля компанії щодо ухилення від санкцій», заявили в департаменті, додавши, що він «шукав різноманітні електронні компоненти іноземних постачальників, переважно з Китайської Народної Республіки (КНР)».
«Мережа, проти якої сьогодні запровадили санкції, закуповувала товари і технології для уряду Ірану, його оборонної промисловості та програми [дронів]», – сказав Браян Нельсон, заступник міністра з питань тероризму та фінансової розвідки.
«Міністерство фінансів продовжуватиме застосовувати санкції проти військових закупівель Ірану, які сприяють регіональній небезпеці та глобальній нестабільності», – додав Нельсон.
Санкції заморожують будь-які активи, якими Хошгадам і підсанкційні організації володіють у юрисдикції США, і забороняють американським компаніям і особам будь-які операції з ними.
Співпраця Росії й Ірану активізувалася після російського повномасштабного вторгнення в Україну. У цій війні, як заявили Україна та західні країни, Росія використовує дрони-камікадзе іранського виробництва, які були застосовані, зокрема, під час масованих ударів по українських містах, які почалися восени 2022 року.
Через це і Євросоюз, і США запровадили санкції проти Ірану.
Спочатку в Ірані та Росії неодноразово заперечували інформацію про постачання дронів. Проте у листопаді міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір-Абдоллахіян заявив, що Іран надавав Росії дрони-камікадзе, але це нібито відбулося за кілька місяців до масштабного вторгнення в Україну.