Американського бізнесмена, чиї заяви щодо нібито роботи в Україні були викриті в розслідуванні Радіо Свобода, звинуватили в маніпулюванні акціями. Звинувачення висунули фінансові регулятори в Сполучених Штатах.
Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) заявила, що генеральний директор Enerkon Solar International Бенджамін Баллаут «уповноважив, схвалив і випустив» принаймні три неправдиві пресрелізи, спрямовані на підвищення ціни акцій компанії, щоб він і його партнери могли продати акції з прибутком.
Звинувачення пов’язані з тим, що SEC назвала неправдивими заявами про нібито угоди Великої Британії та США в пресрелізах, опублікованих у період з березня по травень 2021 року, принаймні через два місяці після початкових заяв про проєкт в Україні.
Читайте також: «Комфортні часи скінчилися»: війна в Україні веде до енергетичної кризи чи трансформації галузі?
Подібна схема, відома як pump and dump («накачування та скидання»), не є рідкістю у світі публічних компаній, які оцінюються менше ніж у 1 мільярд доларів і торгують на позабіржовому ринку, а не на регульованих біржах.
Двом спільникам Баллаута – Мохамеду Заїду та Вільяму Філдінгу – також висунули звинувачення, повідомляла SEC від 23 вересня.
Регулятор заявив, що намагається змусити трьох обвинувачених повернути ймовірно незаконні прибутки, накласти цивільні покарання та заборонити їм торгувати так званими «акціями по пенні». За даними комісії, Філдінг погодився на угоду з SEC, відмовившись від 311 тисяч доларів прибутку та 53 230 доларів відсотків і сплативши штраф у 195 тисяч доларів.
Читайте також: Санкції, ізоляція і невдоволення: як США тиснуть на владу Грузії перед виборами
Радіо Свобода розслідувало діяльність Баллаута в березні 2021 року після того, як він заявив, що Enerkon отримала право створити масштабний проєкт із сонячної енергетики в Україні та побудувати бездротову мережу нового покоління по всій країні.
Ці пресрелізи були серед низки причин, чому за кілька місяців акції Enerkon зросли на 3400%, перетворивши свого двічі збанкрутілого мажоритарного власника Бенджаміна Баллаута, громадянина США, який мешкає в штаті Мічиган, на мультимільйонера.
Баллоут погрожував журналістам Радіо Свобода, коли вони прагнули підтвердити достовірність його тверджень щодо зв’язків із українською владою.
Водночас на запит Радіо Свобода українські чиновники заявили, що не знають про будь-які угоди з Enerkon і що Баллаута не наймали як лобіста. Незабаром підрозділ Міністерства юстиції FARA відкликав заявку Баллаута зі свого вебсайту.
Форум