У Сполучених Штатах в бюджеті, з якого виділяють допомогу Україні, залишився мільярд доларів, повідомила на брифінгу речниця Білого дому Карін Жан-Пʼєр.
За її словами, йдеться про бюджет на поповнення запасів – механізм передбачає купівлю Міноборони США нової зброї та обладнання в американських виробників для заміни обладнання, яке США надсилають Україні.
Карін Жан-Пʼєр зауважила, що приблизно 96% фінансування поповнення вже використано, а решту – 4% – Міністерство оборони США готується виділити цього місяця.
«Тому, як тільки у нас закінчаться кошти для поповнення, ми не зможемо заповнювати власні запаси, і замінювати те, що надсилаємо в Україну. І саме це тут поставлено на карту», – додала представниця Білого дому.
Днями президент США Джо Байден оголосив про надання Україні пакету підтримки на 200 мільйонів доларі. У Держдепі уточнили, що пакет, серед іншого, включає засоби протиповітряної оборони, компоненти систем протиповітряної оборони, додаткові боєприпаси для артилерійських ракетних систем, артилерійські боєприпаси та інше.
Читайте також: Без допомоги США є «великий ризик програти війну» – Єрмак у Вашингтоні
Нині залишається заблокованою американськими законодавцями ініційована Джо Байденом допомога Україні у понад 60 мільярдів доларів.
13 грудня повідомлялося, що високопосадовці адміністрації Байдена працювали над угодою щодо допомоги Україні під час війни, шукаючи компромісу з вимогами республіканців у Сенаті в питанні про посилення політики на кордоні США і Мексики.
Законодавці наприкінці цього тижня готуються поїхати з Вашингтона у відпустку, і це питання може залишитися невирішеним.
Протягом повномасштабного вторгнення Росії українські сили залежать від очолюваної США коаліції країн, яка надала зброю, а також економічну й соціальну допомогу на десятки мільярдів доларів. Зараз потік американської допомоги близький до виснаження – якщо Конгрес США не підтримає пропозиції президента Байдена.
Форум