Глава МЗС України Дмитро Кулеба 16 березня запросив дипломатів зі Словенії на інавгураційний саміт «Кримської платформи», який відбудеться у серпні цього року. Про це повідомляє пресслужба міністерства за підсумками зустрічі Кулеби з міністром закордонних справ Словенії Анже Логаром.
«Обидві наші країни відзначають 30-річчя незалежності цього року. Тому я повідомив колезі, що ми будемо чекати високого гостя зі Словенії на святкуванні 30-ї річниці української незалежності та інавгураційному саміті Кримської платформи», – зазначив Кулеба.
Він розповів словенському колезі про ситуацію з безпекою на Донбасі, зусилля України з політико-дипломатичному врегулюванні російсько-українського збройного конфлікту, а також висловив подяку за послідовну підтримку Словенією суверенітету і територіальної цілісності України.
Напередодні МЗС України закликало Росію не займатися «політичним булінгом» через участь країн у «Кримській платформі».
15 березня прес-секретар Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що всі зусилля Києва щодо деокупації Криму є «нелегітимними і не можуть сприйматися інакше, як загроза агресії проти двох суб’єктів Росії – Криму і Севастополя».
Окупація та анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.
Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.
Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».
Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.