Парламент Словенії 4 червня більшістю голосів схвалив визнання незалежної Палестинської держави.
30 травня таке рішення ухвалив словенський уряд, але щоб воно набуло чинності, його мав схвалити парламент Словенії, країни-члена Європейського союзу.
Парламент у вівторок проголосував 52 голосами з 90 за рішення. Решта депутатів не були присутні на голосуванні.
Рішення уряду Словенії було ухвалене через два дні після того, як Іспанія, Норвегія й Ірландія визнали Палестинську державу, чим викликали осуд Ізраїлю.
Хоча близько 140 країн визнали Палестинську державу – більше ніж дві третини членів ООН – жодна з великих західних держав цього не зробила.
Серед тих, хто раніше визнав незалежність Палестинської держави – Китай і Росія. При цьому такі країни як Ізраїль, США, Велика Британія, Франція і Німеччина від такого кроку утримуються.
Принцип «дві держави для двох народів» народився ще в середині 20-го століття. Генасамблея ООН проголосувала за створення на палестинських територіях двох держав – арабської і єврейської. Та на практиці вони не змогли мирно співіснувати. Війни змінювалися перемир’ями й угодами, було чимало спроб втілити план у життя. Світова спільнота досі розглядає його як основний, коли йдеться про врегулювання конфлікту.
Водночас чинна ізраїльська влада вважає, що незалежна Палестинська держава стане джерелом постійних нападів на Ізраїль і загрожуватиме його безпеці. Тоді як чимало палестинських радикальних сил, зокрема «Хамас» – організація, визнана в ЄС і США терористичною, чиї бойовики 7 жовтня атакували Ізраїль, – узагалі не визнають право єврейської держави на існування.
Форум