Доступність посилання

ТОП новини

Кабмін затвердив план щодо протидії корупції у МСЕК: Шмигаль оприлюднив строки його виконання


Серед іншого, створюється група для перегляду рішень, які ухвалювали МСЕК, – три наступні місяці триватимуть перевірки, каже Денис Шмигаль
Серед іншого, створюється група для перегляду рішень, які ухвалювали МСЕК, – три наступні місяці триватимуть перевірки, каже Денис Шмигаль

На виконання рішень РНБО та президента Кабмін затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

У своєму телеграмі він оприлюднив строки виконання цього плану:

  • медико-соціальні експертні комісії в тому вигляді, як вони існують, будуть ліквідовані вже цього року.
  • створюється група для перегляду рішень, які ухвалювали МСЕК – три наступні місяці триватимуть перевірки.
  • у листопаді МОЗ та Мінцифри представлять рішення щодо цифровізації проходження всіх етапів МСЕК.

За його словами, Пенсійний фонд разом з ДБР, Нацполіцією та СБУ також мають провести швидкий аудит всіх пенсійних виплат по інвалідності прокурорам та іншим посадовцям державних органів.

МОЗ та Мінсоцполітики мають невідкладно винести на розгляд Кабміну законопроєкти щодо комплексної реформи МСЕК, додав Шмигаль.

Читайте також: Ляшко розповів, як замінять МСЕКи, які планують ліквідувати з січня 2025 рок

22 жовтня президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо діяльності МСЕК, яке передбачає ліквідацію Медико-соціальних комісій, перевірку їх рішень та реформування системи МСЕК в Україні.

Цьому засіданню РНБО і відповідному рішенню передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК. Зокрема на початку жовтня стало відомо, що Державне бюро розслідувань підозрює керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина на незаконному збагаченні. Під час обшуків у них знайшли готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах.

Було розпочато кримінальне провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби.

Читайте також: Рішення РНБО «трохи романтичне, але правильне» – депутат Осадчук про інвалідність чиновників

Правоохоронці 5 жовтня затримали та повідомили про підозру в незаконному збагачені керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК). Згодом суд взяв підозрювану під варту з альтернативою внесення застави у сумі 500 мільйонів гривень.

Згідно з даними сайту Хмельницької обласної ради – МСЕК області очолює депутатка міської ради від фракції «Слуга народу» Тетяна Крупа. Її публічних коментарів щодо справи наразі немає.

Однак її адвокатка Анжеліка Моісєєва в коментарі для «Українських новин» заявила, що подала апеляційну скаргу рішення суду першої інстанції. За її словами, рішення про тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 500 мільйонів гривень порушує «принципи пропорційності та справедливості, закріплені в національному законодавстві та міжнародних правових актах», а вина Тетяни Крупи ще не доведена.

За даними СБУ, від початку 2024 року про підозру повідомили 64 посадовцям органів медико-соціальної експертизи (МСЕК). Також за ініціативою відомства «скасовано 4106 висновків про інвалідність, яку призначали на підставі фіктивних документів».

У МОЗ кажуть, що у понад 3 тисячах справ медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) було виявлено порушення під час перевірки Міністерством охорони здоров’я спільно із правоохоронними органами.

Форум

XS
SM
MD
LG