Офіцер морської піхоти Сполучених Штатів Стюарт Шеллер 14 жовтня визнав свою провину у кримінальних справах, пов’язаних із його критикою виходу США з Афганістану, у відеороликах, які він публікував у соціальних мережах.
Підполковник Шеллер визнав свою провину за численними звинуваченнями, в тому числі в поведінці, яка не личить офіцерові, свідомій непокорі вищому командуванню та невиконанні наказу чи розпоряджень.
Шеллер 26 жовтня опублікував у Фейсбуці своє перше відео, у якому заявив, що готовий ризикнути своєю кар’єрою, аби кинути виклик військовому керівництву щодо організації виходу з Афганістану.
Читайте також: Афганістан: через вибух загинув регіональний керівник поліції «Талібану»
Це сталося після того, як 13 американських військовослужбовців загинули внаслідок теракту – вибуху смертника біля аеропорту Кабула, через який також загинуло понад 100 афганців.
«Я готовий все втратити, щоб сказати своєму командуванню: я вимагаю відповідальності», – сказав він у цьому відео.
Згодом Шеллер опублікував серію публікацій у соціальних мережах, в тому числі відео від 29 серпня, у якому він заявив про свою відставку.
Виступаючи в суді 14 жовтня, офіцер сказав, що знав, що виявляє неповагу своїми висловлюваннями, але хотів вказати на, на його думку, некомпетентні дії.
Читайте також: США та Британія закликали своїх громадян триматися подалі від готелів Кабула через загрозу їхній безпеці
Попри обізнаність щодо можливих наслідків, за словами офіцера, він продовжив публікувати повідомлення після того, як отримав позитивні відгуки, в тому числі від членів Конгресу та родин загиблих військових.
Ветеран бойових дій, який служив в Іраку та Афганістані, зазначив, що жодного разу не виступав за насильницьке повалення уряду.
Відеозвернення Шеллера зробили його відомим серед консерваторів, які звинувачували адміністрацію Байдена у хаотичному завершенні 20-річної війни.
Відповідно до угоди, досягнутої між Шеллером та Корпусом морської піхоти, військовий суддя, який розглядає справу, може засудити його не більше ніж до листа-догани та утримання двох третин його заробітної плати на термін до 12 місяців.