Доступність посилання

ТОП новини

Росія збільшить виробництво «Шахедів» у 2025 році – ISW


Український військовий показує термобаричний заряд збитого раніше безпілотника Shahed, запущеного Росією. Дослідницька лабораторія, 14 листопада 2024 року (фото ілюстративне)
Український військовий показує термобаричний заряд збитого раніше безпілотника Shahed, запущеного Росією. Дослідницька лабораторія, 14 листопада 2024 року (фото ілюстративне)

Росія «ще не здолала обмеження» у здатності виробляти та використовувати безпілотники «Шахед», але вона, ймовірно, продовжить боротися з цими обмеженнями і у 2025 році, йдеться у новому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що «Інститут уже звертав увагу на ознаки того, що західні санкції ускладнюють можливість Росії отримувати якісні компоненти для безпілотників «Шахед» і що агресор все більше покладається на низькоякісні китайські двигуни для живлення дронів цього типу».

Водночас кажуть аналітики, «українські інновації в галузі радіоелектронної боротьби також дозволяють ЗСУ більш ефективно відбивати удари важких безпілотників «Шахед».

В ISW прогнозують, що російські війська, ймовірно, будуть і надалі продовжувати коригувати свої ударні пакети впродовж зими 2024-2025 років для «завдання суттєвої шкоди українській енергосистемі та критичній інфраструктурі».

«Росія, ймовірно, має намір і надалі збільшувати виробництво та використання безпілотників «Шахед» після очікуваного підписання в січні 2025 року російсько-іранської Угоди про всеосяжне стратегічне партнерство», – зазначає Інститут вивчення війни.

Раніше російська влада заявляла про атаку дронів на місто Казань у Татарстані. Російська сторона повідомляла про вісім «прильотів» БПЛА, серед них один був у промислове підприємство, шість у житловий район.

23 грудня Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що у російському Татарстані знищений склад із деталями до ударних дронів типу Shahed на 16 мільйонів доларів. Згідно з повідомленням, склад знищено на території економічної зони «Алабуга», у приміщенні були 65 фюзеляжів ударних дронів, а також двигуни, навігаційні системи, тепловізійні відеокамери для виготовлення 400 одиниць Shahed-136.

До цього дрони п’ять разів прилітали до Татарстану. На початку квітня БПЛА вперше від початку війни Росії в Україні атакували територію Татарстану. Дрони тоді прилетіли на територію підприємств Єлабуги та Нижньокамська.

За даними розвідки Британії, у листопаді Росія запустила по Україні близько 2300 БПЛА різних типів, що вкотре перевищило загальну кількість за попередній місяць. Зазначається, що щомісячна кількість ударних дронів постійно зростала протягом усього 2024 року, а значне збільшення – понад 200 одиниць у порівнянні з попереднім місяцем – спостерігалося з липня цього року.

Форум

XS
SM
MD
LG